12:59 2020 Vasario 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.0816
 • RUB68.9685
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Priešrinkiminiai žaidimai: kuo baigsis "Burisma" istorija Baidenui ir Trampui (36)

  Kai tik paskelbti rezultatai, Senato demokratų lyderis Čakas Šumeris paskelbė, kad pateikė dar vieną pakeitimą

  VILNIUS, sausio 22 — Sputnik. JAV Senato respublikonai nepatenkino demokratų reikalavimo, kad Baltieji rūmai pateiktų dokumentus, susijusius su Donaldo Trampo ir Ukrainos lyderio Vladimiro Zelenskio telefoniniu pokalbiu ir karinės paramos sustabdymu. Praneša "C-Span".

  Balsavimo metu 53 senatoriai balsavo už pasiūlymo atmetimą, 47 — prieš.

  Prašymas buvo pateiktas keičiant respublikonų rezoliuciją dėl apkaltos svarstymo tvarkos, dėl kurios balsavimas turėtų vykti tą pačią dieną.

  Kai tik paskelbti rezultatai, Senato demokratų lyderis Čakas Šumeris (Chuck Schumer) paskelbė, kad pateikė dar vieną pakeitimą.

  Jo turinys iš esmės pakartoja prašymą Baltiesiems rūmams, tik dabar adresatas yra Valstybės departamentas. Teismo posėdžio pradžioje Senato daugumos vadovas respublikonas Mičas Makonelis (Mitch McConnell) pažadėjo, kad tokios pataisos nebus priimtos.

  Prokuratūra ir gynyba pasisakė atitinkamai už ir prieš pakeitimą, susijusį su Valstybės departamentu. Dėl to rezultatai tokie patys, kaip ir anksčiau: prieš pakeitimą balsavo 53 respublikonai.

  Demokratai reikalauja visų dokumentų ir įrašų nuo 2019 metų sausio 1 dienos. Iki šios dienos apie visus Donaldo Trampo susitikimus ir skambučius su Zelenskiu, visų pirma susijusius su liepos 25 dieną vykusiu telefoniniu pokalbiu ir rugsėjo 25 dieną jų susitikimu Niujorke.

  Be to, demokratai reikalauja informacijos apie visus Ukrainos tyrimus, susijusius su buvusiu viceprezidentu Džo Baidenu ir jo sūnumi Hanteriu Baidenu bei "Burismos" įmone.

  Demokratai pradėjo apkaltos procedūrą prieš Trampą Atstovų rūmuose, kaltindami jį tuo, kad jis iš užsienio valstybės prašė pagalbos įsikišti į rinkimus, siekdamas diskredituoti politinį priešininką — buvusį JAV viceprezidentą Džo Baideną (Joe Biden), kuris šiuo metu balotiruojasi į prezidentus iš Demokratų partijos. Trampas neigia kaltinimus, pareikšdamas, kad kovoja su korupcija ir mano, kad ją turėtų ištirti ir Kinijos, kur, jo duomenimis, Baidenas jaunesnysis taip pat gavo finansinę naudą, valdžios institucijos.

  Temos:
  Priešrinkiminiai žaidimai: kuo baigsis "Burisma" istorija Baidenui ir Trampui (36)

  Dar šia tema

  Žiniasklaida: Trampas ketina sugriežtinti vizų išdavimo į JAV taisykles
  Ekspertai mano, kad po 2020 metų Trampas išliks JAV prezidentu
  Tegai:
  Vladimiras Zelenskis, Ukraina, apkalta, Donaldas Trampas, JAV

  Svarbiausios temos