01:55 2020 Gegužės 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0904
 • RUB77.9139
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  JAV prezidentas davė interviu Amerikos laikraščiui "Wall Street Journal" Pasaulio ekonomikos forumo Davose metu, kur Thunberg tapo pranešėja. Renginys vyksta sausio 21–24 dienomis

  VILNIUS, sausio 22 — Sputnik. Donaldas Trampas mano, kad Švedijos ekologijos aktyvistė Greta Thunberg yra "labai pikta", praneša RIA Novosti.

  JAV prezidentas davė interviu Amerikos laikraščiui "Wall Street Journal" Pasaulio ekonomikos forumo Davose metu, kur Thunberg buvo pranešėja. Renginys vyksta sausio 21–24 dienomis.

  "Tiesą sakant, aš nieko apie ją nežinau", — laikraščiui sakė Trampas, pažymėdamas, kad ji yra "labai pikta".

  2018 metais moksleivė, užuot lankiusi mokyklą, kreipėsi į Švedijos Parlamentą su reikalavimais sustiprinti kovos su klimato kaita priemones. 

  Jos iniciatyva peraugo į tarptautinį klimato judėjimą "Fridays For Future".

  Praėjusią savaitę mergina kalbėjo JT, kur apkaltino pasaulio vadovus melu ir "pavogus vaikystę".

  Trampas anksčiau buvo sureagavęs į Thunberg kalbą iš JT tribūnos. Tuomet jis ją pavadino "labai laiminga mergina, kurios laukia šviesi ir graži ateitis". Thunberg panaudojo šią frazę savo Twitter profilio aprašyme.

  Gruodžio mėnesį aktyvistė tapo "Metų žmogumi 2019", rašo žurnalas "Time". Vyriausiasis "Time" redaktorius, komentuodamas šį pasirinkimą, pažymėjo, kad mergaitė tapo jauniausia asmenybe, gavusia šį titulą per 92 metų istoriją. Trampas kritikavo Thunberg pripažinimą "Metų žmogumi 2019", klimato aktyvistės pergalę pavadindamas juokinga.

  Aktyvistė neseniai buvo nominuota Nobelio taikos premijai.

  Vaikystėje Gretai Thunberg buvo diagnozuotas Aspergerio sindromas, obsesinis-kompulsinis sutrikimas ir selektyvusis mutizmas.

  Dar šia tema

  Thunberg nustebo, kad žiniasklaida atkreipė tiek daug dėmesio į važiavimą traukiniu
  Zacharova Gretoje Thunberg pirmiausia mato vaiką
  Tegai:
  Donaldas Trampas, Greta Tunberg

  Svarbiausios temos