02:14 2020 Birželio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1136
 • RUB78.4416
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Rusijos istorikas pažymėjo, kad beveik kiekvieną dieną Lenkijoje sukuriamos "tonos makulatūros", susijusios su bandymu iškreipti karo istoriją

  VILNIUS, sausio 22 — Sputnik. Lenkijos ministro pirmininko Mateušo Moravieckio straipsnis apie Antrąjį pasaulinį karą yra bandymas perrašyti istoriją. Taip interviu televizijos kanalui "REN TV" pareiškė politikos analitikas Vladimiras Šapovalovas.

  Raudonosios armijos karių memorialas
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  Anksčiau Lenkijos premjeras paskelbė straipsnį leidinyje "Politico". Jame jis pareiškė, kad Rusija neva bando suklastoti istoriją. Anot politiko, Aušvico koncentracijos stovykla galėjo būti išlaisvinta šešiais mėnesiais anksčiau, tačiau "sovietų kariuomenė sustojo už 200 kilometrų nuo Aušvico, o puolimas buvo atidėtas".

  Anot istoriko, Lenkija klastoja Antrojo pasaulinio karo rezultatus, o kai kurios Vakarų šalys tam pritaria.

  "Dabartinė Lenkijos politikų karta labai ilgam laikui užsitraukė gėdą bandymu suklastoti Antrojo pasaulinio karo istoriją", — mano Šapovalovas.

  Jis pažymėjo, kad beveik kiekvieną dieną Lenkijoje sukuriamos "tonos makulatūros", susijusios su bandymu iškreipti karo istoriją.

  "Šis procesas jau įgavo tokį pagreitį, kad Lenkija niekaip negali sustoti falsifikuoti istoriją ir skelbti nepagrįstas išvadas, siekdama nuteisti Rusiją už kažkokias nuodėmes. Tai labai liūdna", — padarė išvadą ekspertas.

  Anksčiau Rusijos valdžia ne kartą pareiškė, kad kai kurios Europos šalys bando perrašyti istoriją.

  Gruodžio viduryje prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė, kad Lenkija sudarė sąmokslą su fašistine Vokietija; Rusija turi tai įrodančius dokumentus.

  Dar šia tema

  Putinas pažadėjo "užčiaupti burną" tiems, kurie perrašo istoriją
  Rusija paragino Lenkiją išmokti Ruzvelto žodžius apie TSRS indėlį į pergalę
  Ekspertas: Lenkija sovietų kareivius pavertė "okupantais"
  Politologas įvardijo istorinę Lenkijos neapykantos Rusijai priežastį
  "Iš vieno siaubo į kitą": Rusijoje rastas vokiečių kareivio laiškas
  Tegai:
  istorija, Rusija, Antrasis pasaulinis karas, Lenkija

  Svarbiausios temos