01:53 2020 Rugpjūčio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1763
 • RUB86.6154
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Ukrainos prezidentas pranešė, kad dalyvaus visuose kituose numatytuose renginiuose ir suplanuotuose susitikimuose

  VILNIUS, sausio 23 — Sputnik. Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis pranešė, kad nevyks į Pasaulinį Holokausto forumą Izraelyje, nes savo ir Ukrainos delegacijos vietas perdavė žmonėms, išgyvenusiems šią tragediją.

  Zelenskis šiuo metu su darbo vizitu lankosi Izraelyje. Anksčiau jis interviu "Times of Israel" sakė, kad vyks į Izraelį dalyvauti atminimo renginiuose, skirtuose 75-osioms Aušvico koncentracijos stovyklos išvadavimo metinėms paminėti, tačiau ten nesakys kalbos.

  "Atskridome į Izraelį ir sužinojome, kad daugeliui tų, kurie išgyveno šią baisią tragediją, sunku patekti į Pasaulinį Holokausto forumą dėl didžiulio susidomėjimo renginiu ir riboto vietų skaičiaus. Nusprendėme mano ir Ukrainos delegacijos vietas perduoti šiems drąsiems, ypatingiems žmonėms", — rašė Zelenskis savo Facebook paskyroje.

  Jis pranešė, kad dalyvaus visuose kituose numatytuose renginiuose ir suplanuotuose susitikimuose su Izraelio prezidentu, ministru pirmininku ir Kneseto pirmininku.

  "Tie, kurie to labiausiai nusipelnė, turėtų patekti į šį renginį. Tie, kurie atliko didžiausią žygdarbį — išgyveno, kai tai buvo praktiškai neįmanoma", — pridūrė prezidentas.

  Anksčiau Rusijos prezidento padėjėjas Jurijus Ušakovas pareiškė, kad Kijevas paprašė surengti Zelenskio susitikimą su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu vizito Izraelyje metu. Pats Zelenskis teigė, kad nėra tikras, ar Izraelyje šis susitikimas įvyks.

  Pasaulinis Holokausto forumas skirtas 75-osioms nacių koncentracijos stovyklos Aušvice išlaisvinimo 1945 metais sausio 27 dieną metinėms. Renginio svečiai — daugiau nei 60 šalių atstovai. Tarp svečių, kuriuos į Izraelį pakvietė prezidentas Reuvenas Rivlinas, — Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, Vokietijos kanclerė Angela Merkel, Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas ir JAV valstybės sekretorius Maikas Pompėjas.

  Dar šia tema

  Seimo pirmininkas paaiškino prezidento sprendimą nevykti į Izraelį
  Žydų klausimas — dar viena Nausėdos užsienio politikos klaida
  JAV diplomatas: Holokaustas Lietuvoje prasidėjo dar prieš ateinant naciams
  Tegai:
  Holokaustas, Izraelis, Vladimiras Zelenskis

  Svarbiausios temos