02:29 2020 Liepos 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Kita vertus, ketvirtadienį paskelbtoje ataskaitoje pažymėta, kad pagerėjo daugelio mažumų, ypač romų, integracija į švietimą. Valdžia taip pat remia daugybę institucijų ir projektų, visų pirma žydų paveldo išsaugojimą Lenkijoje

  VILNIUS, sausio 23 — Sputnik. Europos Taryba pranešime apie tautinių mažumų apsaugą Lenkijoje nurodė Varšuvai vis dar esančią nepakantumo, rasizmo ir ksenofobijos atmosferą, praneša RIA Novosti.

  Kita vertus, ketvirtadienį paskelbtoje ataskaitoje pažymėta, kad pagerėjo daugelio mažumų, ypač romų, integracija į švietimą. Valdžia taip pat remia daugybę institucijų ir projektų, visų pirma žydų paveldo išsaugojimą Lenkijoje.

  Raudonosios armijos karių memorialas
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  Tačiau kartu Europos Taryba pažymi nuolatinę netolerancijos, rasizmo ir ksenofobijos atmosferą. Federalinės ryšių, informacinių technologijų ir žiniasklaidos priežiūros tarnybos Patariamasis komitetas nurodė, kad "stebėjimo laikotarpiu tautinių mažumų teises ginanti teisinė bazė beveik nepasikeitė".

  2015 metais Lenkijos Seimas patvirtino daugybę Tautinių ir etninių mažumų įstatymo ir Regioninės kalbos įstatymo pataisų, kurios pašalins kai kuriuos trūkumus, tačiau galiausiai jas vetavo prezidentas, rašoma pranešime.

  "Deja, Patariamasis komitetas nepadarė jokios pažangos prašymų pripažinti sileziečius kaip etninę mažumą arba sileziečių kaip regioninę kalbą... Nepaisant nepakankamo įvertinimo, statistika rodo akivaizdžią neapykantos ir jos kurstymo tendenciją. Pažeidžiamiausios grupės yra musulmonų bendruomenė, ypač po pabėgėlių krizės 2015 metais, taip pat žydų mažuma, romai ir vis dažniau ukrainiečiai", — rašoma ET dokumente.

  Europos Tarybos komitetas mano, kad "skubiai reikia pašalinti nepakankamą valdžios institucijų nepasitikėjimą jais, taip pat veiksmingo įtariamų neapykantos nusikaltimų tyrimo ir patraukimo baudžiamojon atsakomybėn trūkumą".

  Europos Taryba rekomenduoja "Lenkijos valdžios institucijoms skatinti šalies daugumos ir įvairių mažumų grupių abipusį supratimą, remiantis Lenkijos istorijos sudėtingumo pripažinimu". Visos netolerancijos ir etniniu pagrindu motyvuoto priešiškumo apraiškos turėtų būti pasmerktos aukščiausiu politiniu lygmeniu, veiksmingai patrauktos baudžiamojon atsakomybėn ir baudžiamos", — sakoma Europos Tarybos pranešime.

  Dar šia tema

  Ekspertas: Lenkija "nepraras veido" tik paskelbusi Rusiją "antruoju Hitleriu"
  Lenkija ruošiasi atnaujinti grupės su Rusija susijusiems klausimams spręsti darbą
  Tegai:
  Lenkija, Europos Taryba

  Svarbiausios temos