03:58 2020 Liepos 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Forumas skirtas 75-osioms nacių koncentracijos stovyklos Aušvice išlaisvinimo 1945 metais sausio 27 dieną metinėms

  VILNIUS, sausio 23 — Sputnik. Lenkijoje įsteigta speciali būstinė, skirta Rusijos prezidento Vladimiro Putino kalbai Pasauliniame Holokausto forume Izraelyje stebėti, praneša RIA Novosti su nuoroda į Lenkijos ministro pirmininko biuro vadovą Michalą Dvorčyką.

  Anksčiau Lenkijos prezidentas Andžejus Duda pranešė, kad nevyks į Pasaulio Holokausto forumą, nes ten jam neleidžia pasakyti kalbos. Jis pasipiktinęs tuo, kad Izraelyje kitų šalių, ypač Rusijos ir Vokietijos, prezidentai turės teisę sakyti kalbą, o Lenkija — ne.

  "Speciali komanda, kurią sudaro prezidentas, ministras pirmininkas, URM atstovai, stebės įvykius ketvirtadienį Jeruzalėje. Mes žinosime apie prezidento Vladimiro Putino ir kitų Rusijos Federacijos atstovų kalbas", — "RAR" citavo Dvorčyko žodžius.

  "Veiksmai tarp prezidento, ministro pirmininko ir Užsienio reikalų ministerijos kanceliarijų glaudžiai koordinuojami žiniasklaidos grupės ribose. Pagrindinį vaidmenį šioje grupėje atlieka prezidento atstovas spaudai Blažejus Spychalskis ir Vyriausybės atstovas spaudai Piotras Miuleris", — paaiškino Dvorčykas.

  "Mes nedelsdami reaguosime, atsižvelgdami į tai, kas vyks Jeruzalėje", — pažadėjo jis.

  Pasaulinis Holokausto forumas skirtas 75-osioms nacių koncentracijos stovyklos Aušvice išlaisvinimo 1945 metais sausio 27 dieną metinėms. Renginio svečiai — daugiau nei 60 šalių atstovai. Tarp svečių, kuriuos į Izraelį pakvietė prezidentas Reuvenas Rivlinas, — Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, Vokietijos kanclerė Angela Merkel, Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas ir JAV valstybės sekretorius Maikas Pompėjas. Vladimiras Putinas ne tik dalyvaus tarptautinio forumo darbe, bet ir apsilankys Leningrado blokados paminklo atidarymo ceremonijoje centriniame Jeruzalės parke.

  Dar šia tema

  Rabinas: Lietuva nepaliauja gėdytis Holokausto klausimo
  "Šlykštu": Izraelis sukritikavo Lietuvos iniciatyvą dėl Holokausto
  Ekspertas: Lietuvos politikų galvose yra vakuumas Holokausto tema
  Žydų klausimas — dar viena Nausėdos užsienio politikos klaida
  JAV diplomatas: Holokaustas Lietuvoje prasidėjo dar prieš ateinant naciams
  Zelenskis pareiškė, kad nevyks į Pasaulinį Holokausto forumą Izraelyje
  Tegai:
  Holokaustas, Lenkija, Izraelis, Rusija, Vladimiras Putinas

  Svarbiausios temos