15:37 2020 Vasario 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.0816
 • RUB68.9685
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Anot "Fox News" kanalo, JAV kariškiai nemėgino perimti Irano raketų dėl priešraketinių sistemų trūkumo

  VILNIUS, sausio 23 — Sputnik. Tikėtina, kad JAV dislokuos "Patriot" raketų sistemas Irake, Irano užpultoje karinėje bazėje, kur dislokuota JAV kariuomenė, pranešė "Fox News", cituodama Pentagono šaltinius.

  "Tikėtina, kad siekiant apsaugoti šiuos amerikiečių kareivius [Irake — Sputnik] bus įdiegtos "Patriot" oro gynybos sistemos", — praneša "Fox News" komentatorius su nuoroda į JAV valdžios atstovus.

  Anot kanalo, JAV kariškiai nemėgino perimti Irano raketų dėl priešraketinių sistemų trūkumo. Pentagono atstovai kanalui paaiškino, kad raketų smūgis iš Irano buvo laikomas "mažai tikėtinu", todėl "Patriot" oro gynybos sistemos nebuvo dislokuotos Irako bazėje.

  Iranas, atsakydamas į Irano generolo Kasemo Soleimanio nužudymą Bagdade sausio 3 dieną, po penkių dienų bombardavo amerikiečių bazes, paleisdamas į jas maždaug 15 raketų.

  Remiantis oficialiais duomenimis, kuriuos pateikė tiek prezidentas Donaldas Trampas, tiek Pentagonas, JAV kariuomenėje aukų nebuvo. Tačiau vėliau leidinys "Defense One", cituodamas karinius šaltinius JAV, pranešė, kad kai Iranas sausio 8 dieną šaudė į JAV bazes Irake, nukentėjo 11 amerikiečių kareivių, spėjama, kad jiems gali būti smegenų sukrėtimas.

  Pažymėta, kad kariškiai buvo evakuoti į Kuveito ir Vokietijos Landstuhlo ligonines gydytis ir toliau tirtis. Vėliau JAV ginkluotųjų pajėgų centrinė vadovybė (CENTCOM) patvirtino, kad nukentėjo 11 JAV karių.

  Dar šia tema

  Trampas pareiškė, kad jam nerūpi, ar Iranas derėsis
  Iranas pripažino, kad į Ukrainos "Boeing" pataikė dvi raketos
  Tegai:
  "Patriot", Iranas, JAV

  Svarbiausios temos