04:19 2020 Gruodžio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1980
 • RUB91.1439
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Irako parlamentas sausio 5 dieną neeiliniame posėdyje balsavo už užsienio kariuomenės išvedimą iš šalies, taip pat paragino nutraukti bendradarbiavimą su tarptautinės koalicijos jėgomis kovoje su teroristų grupuotėmis

  VILNIUS, sausio 24 — Sputnik. Irako sostinėje, Bagdade, vyksta eitynės prieš JAV karines pajėgas, pranešė televizijos kanalas "Al-Sumaria".

  Anot kanalo, didžiosios eitynės prasidėjo penktadienio rytą Al-Jadriah rajone, Bagdado centre. Pažymima, kad demonstrantai, protestuojantys prieš Amerikos pajėgas Irake, nešasi Irako vėliavas ir šaukia patriotinius šūkius.

  Kanalas pabrėžia, kad anksčiau įtakingas šiitų politikas ir religinis lyderis Muktada al-Sadras, kuris yra vienas iš Sairuno bloko lyderių Irako parlamente, ragino žmones išeiti į taikią demonstraciją su reikalavimu nutraukti JAV pajėgų buvimą šalyje.

  Irako parlamentas sausio 5 dieną neeiliniame posėdyje balsavo už užsienio kariuomenės išvedimą iš šalies, taip pat paragino nutraukti bendradarbiavimą su tarptautinės koalicijos jėgomis kovoje su teroristų grupuotėmis.

  Šios priemonės buvo atsakas į JAV operaciją Bagdado tarptautinio oro uosto rajone, kuriame buvo nužudytas Irano generolas, Islamo revoliucinės gvardijos Kudso pajėgų vadas Kasemas Soleimanis ir Irako šiitų vado pavaduotojas Abu Mahdi al-Muhandis. Vašingtone teigiama, kad jie dalyvavo išpuolio prieš JAV ambasadą Bagdade organizavime 2019 metų gruodžio 31 dieną.

  JAV prezidentas Donaldas Trampas pareiškė, kad imsis sankcijų Irakui, jei Amerikos kontingentas pasitrauks iš šalies. Anot Amerikos spaudos, Trampo administracija ruošiasi sumažinti karinę paramą Bagdadui 250 milijonų JAV dolerių ir svarsto galimybę sumažinti kitą ekonominę ir karinę pagalbą.

  Dar šia tema

  Iranas išpuolį prieš bazes Irake pavadino "antausiu JAV"
  Žiniasklaida: JAV ir Britanija ketina sumažinti karines pajėgas Irake
  Linkevičius nubrėžė ES veikimo gaires malšinant įtampą Irake
  Tegai:
  Irakas

  Svarbiausios temos