10:50 2020 Vasario 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Tikimasi, kad iškilmėse dalyvaus daugybė delegacijų, iš kurių maždaug 30 bus prezidentai, ministrai pirmininkai ir monarchai

  VILNIUS, sausio 26 — Sputnik. Išgyvenusieji vokiečių Aušvico koncentracijos stovyklos kaliniai bus pagrindiniai 75-ųjų Aušvico mirties stovyklos išvadavimo metinių svečiai, praneša RIA Novosti su nuoroda į Aušvico muziejaus direktorių Piotrą Civinskį sekmadienį vykusioje spaudos konferencijoje Aušvice.

  Pirmadienį Lenkijos Aušvice bus minimos 75-osios šios koncentracijos stovyklos išvadavimo metinės. Tikimasi, kad iškilmėse dalyvaus daugybė delegacijų, iš kurių maždaug 30 bus prezidentai, ministrai pirmininkai ir monarchai. Iškilmėse Rusijai atstovaus ambasadorius Lenkijoje Sergejus Andrejevas.

  "Daugiau nei 200 kalinių, kurie išgyveno Aušvice, bus su mumis. Tai buvo labai maloni staigmena. Bijojau, kad jų bus mažiau. Prieš penkerius metus jų buvo apie 300", — teigė Civinskis.

  "Visi šie žmonės jau garbaus amžiaus. Jie bus pagrindiniai svečiai. Ne politikai, ne karūnuoti asmenys, ne valstybių ir vyriausybių vadovai, o tik jie. Jie pasakys pagrindines kalbas. Mes visi — pokario karta — jų klausysimės", — pridūrė jis.

  Aušvicas-Birkenau (Lenkijos mieste Aušvice) buvo didžiausia ir ilgiausiai veikusi koncentracijos stovykla, todėl tapo vienu pagrindinių Holokausto simbolių. Apie 1,4 milijono žmonių, iš kurių apie 1,1 milijono buvo žydai, žuvo Aušvice 1941–1945 metais. Stovyklą 1945 metų sausio 27 dieną išlaisvino Raudonosios armijos kariuomenė. 1947 metais buvusios nacių koncentracijos stovyklos Aušvice-Birkenau vietoje buvo įkurtas muziejus. 1979 metais jis įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.

  Dar šia tema

  JAV diplomatas: Holokaustas Lietuvoje prasidėjo dar prieš ateinant naciams
  Putinas Holokausto forume priminė, kiek Lietuvoje sunaikinta žydų
  Tegai:
  metinės, Aušvicas, Lenkija

  Svarbiausios temos