10:30 2020 Vasario 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Anot Austrijos užsienio reikalų ministro, stabilumą ir saugumą ES galima užtikrinti tik kartu su Rusijos Federacija, o ne konfrontuojant su ja

  VILNIUS, sausio 27 — Sputnik. Austrijos užsienio reikalų ministras Aleksandras Šalenbergas (Alexander Schallenberg) pareiškė, kad sutinka su nuomone, jog stabilumo ir saugumo užtikrinimas Europoje yra įmanomas tik su Rusija. Apie tai jis papasakojo interviu laikraščiui "Wiener Zeitung".

  Šalenbergas pabrėžė, kad pokalbyje apie tai jis mielai citavo Vokietijos federalinį prezidentą Franką Valterį Šteinmejerį.

  "Jis sakė, kad ilgalaikėje perspektyvoje stabilumas ir saugumas Europoje įmanomi tik kartu su Rusija, o ne konfrontuojant su ja",  — pareiškė Austrijos užsienio reikalų ministras.

  Šalenbergas taip pat pažymėjo, kad Austrija visada stengėsi palaikyti dialogą, nes "abipusis tylos žaidimas" niekam nieko neatnešė. Be to, jis pabrėžė, kad dialogas niekada nereiškia atsisakyti savo vertybių.

  Anksčiau naujoji Austrijos vyriausybė paskelbė darbo programą, kurioje rašoma apie sankcijų Rusijai švelninimo kursą. Programoje taip pat teigiama, kad šalies vyriausybė toliau plėtos Rusijos ir Austrijos viešąjį forumą "Sočio dialogas".

  Dar šia tema

  Buvusi Austrijos URM vadovė papriekaištavo ES dėl atsisakymo paremti Putino idėjas
  Austrija priešinasi sankcijoms prieš "Nord Stream-2"
  Tegai:
  Austrija, Rusija

  Svarbiausios temos