00:43 2020 Birželio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1136
 • RUB78.4416
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Su elektroniniu dokumentu regioną aplankyti galės 53 šalių, tarp jų ir Baltijos valstybių, piliečiai

  VILNIUS, sausio 27 — Sputnik. Lietuva buvo įtraukta į šalių, kurių piliečiai gali aplankyti Tolimuosius Rytus su elektronine viza, sąrašą, pranešama Rusijos Federacijos vyriausybės tinklalapyje paskelbtame dokumente.

  Rusijos ministras pirmininkas Michailas Mišustinas išplėtė šalių, kurių piliečiai gali apsilankyti Tolimųjų Rytų regione su elektroninėmis vizomis, sąrašą. Dabar tokių valstybių yra 53. Anksčiau buvo 18.

  Išplėstas sąrašas apima visas Baltijos šalis. Šalių, įtrauktų į naująjį sąrašą, piliečiams atvykus į Rusiją, per laisvojo Vladivostoko uosto patikrinimo postus suteikiama galimybė įforminti elektroninio dokumento formą dėl vienkartinės verslo, turistinės ir humanitarinės vizos.

  Elektroninė viza galioja iki 30 dienų, leistinos viešnagės Rusijoje trukmė — iki 8 dienų.

  Šiuo metu Rusijos užsienio reikalų ministerijos tinklalapyje naujojo sąrašo šalims elektroninių vizų užsisakyti negalima.

  Rusijos Tolimųjų Rytų ir Arkties regiono plėtros ministerija primena, kad į regioną galima atvykti turint elektroninę vizą per oro pasienio kontrolės postus Vladivostoke, Kamčiatkos Petropavlovske, Blagoveščenske, Chabarovske, Južno Sachalinske ir Anadyre, Čitoje ir Ulan Udėje. Be to, jūrų kontrolės punktai dirba Sachalinsko srityje, Primorsko ir Kamčiatkos kraštuose.

  Primorsko krašte su elektronine viza galima atvykti per geležinkelio kontrolės punktus "Pograničnyj", "Chasano", "Machalino", automobilių kontrolės punktus "Poltavka" ir "Turij Rog".

  Elektroninės vizos į Leningrado ir Kaliningrado sritis

  Vienkartinė viza į Sankt Peterburgą ir Leningrado sritį išduodama nemokamai ir galioja 30 dienų. Šis režimas nuo spalio 1 dienos galioja 53 šalių, įskaitant Baltijos valstybių, gyventojams.

  Rusijoje užsienio šalių piliečiai gali išbūti ne ilgiau kaip aštuonias dienas. Su šia viza jie turi teisę keliauti tik po Peterburgą ir Leningrado sritį.

  Panašus režimas buvo įvestas Kaliningrado srityje. Dažniausiai paraiškas dokumentams gauti pateikia Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Vokietijos ir Estijos gyventojai.

  Dar šia tema

  Įvedus elektronines vizas Lietuva tapo Rusijos turistų srauto augimo lydere
  Baltijos šalių gyventojai pirmauja tarp gaunančių elektronines vizas į Sankt Peterburgą
  Lietuvos pilietė tapo 500 000-ąja Kaliningrado zoologijos sodo lankytoja
  Tegai:
  Tolimieji Rytai, Rusija, viza, Baltijos šalys, turizmas

  Svarbiausios temos