17:25 2020 Spalio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1856
 • RUB90.6421
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Vokietijos žurnalas pataisė savo pirminį pranešimą, nurodydamas, kad koncentracijos stovyklą išlaisvino Raudonoji armija

  VILNIUS, sausio 28 — Sputnik. Vokietijos žurnalas "Der Spiegel" "per klaidą" viename iš socialinių tinklų paskelbė įrašą, kad Aušvico koncentracijos stovyklą tariamai išvadavo Amerikos armija, praneša "RT".

  "Der Spiegel" paskelbtoje ataskaitoje teigiama, kad Aušvicas buvo didžiausia nacistinės Vokietijos koncentracijos ir naikinimo stovykla, kurią "prieš 75 metus išlaisvino JAV armija".

  Iš pradžių į paskelbtą naujieną atkreipė dėmesį Vokietijos interneto vartotojai. Po to leidinys atsiprašė "už nepaprastai nepatogią klaidą", pažymėdamas, kad kritiką suvokia kaip "teisingą bausmę".

  Taip pat "Der Spiegel" pataisė savo pirminį pranešimą, nurodydamas, kad koncentracijos stovyklą išlaisvino Raudonoji armija.

  Sausio 27 dieną buvo minima Tarptautinė Holokausto aukų atminimo diena. Tą 1945 metų dieną Raudonoji armija išlaisvino Aušvico koncentracijos stovyklą, kuri buvo didžiausia nacių naikinimo stovykla, todėl tapo vienu pagrindinių Holokausto simbolių. Apie 1,4 milijono žmonių, iš kurių apie 1,1 milijono — žydai, žuvo Aušvice 1941–1945 metais.

  1947 metais buvusios nacių koncentracijos stovyklos vietoje įkurtas muziejus. 1979 metais jis įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.

  Dar šia tema

  Kaliningrado srityje vyko "Gyvybės maršas" Holokausto aukoms atminti — video
  Pagrindinė Holokausto pamoka, apie kurią pamiršo politikai
  Tegai:
  fake news, Raudonoji armija, Vokietija, JAV

  Svarbiausios temos