02:34 2020 Vasario 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.0790
 • RUB68.8060
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Rusijos žemės ūkio sektorius sugebėjo pasivyti, kiek atsilikta daugelyje sričių, dėl Vyriausybės paramos ir produktų importo iš Europos apribojimų

  VILNIUS, sausio 28 — Sputnik. Rusijos žemės ūkyje pastaraisiais metais įvyko "neįtikėtinas pakilimas", rašo vokiečių leidinys "Der Tagesspiegel".

  Žemės ūkio sektorius dėl Vyriausybės paramos ir produktų importo iš Europos apribojimų sugebėjo pasivyti, kiek atsilikta daugelyje sričių. Taigi, kaip pažymi Linda Getc iš Vokietijos Leibnico instituto, jei 2014 metais Rusijos galimybė savarankiškai aprūpinti šalį kiauliena siekė 83%, šiandien šalis visiškai asirūpina šia mėsa, o importas praktiškai sustojo. Paukštienos gamyba taip pat patenkina Rusijos poreikius.

  Taip pat pastaraisiais metais Rusijos žemės ūkis intensyviai plėtojo aliejinių augalų auginimą, rašo "Der Tagesspiegel". O pagrindiniai eksportuojami grūdai su dideliu atotrūkiu yra kviečiai.

  "XXI amžiaus pradžioje šalis dar buvo grūdų neto importuotoja. Tačiau dabar jokia kita tauta neeksportuoja daugiau kviečių nei Rusija", — teigia Getc.

  Tačiau, pažymi leidinys, Rusijai norint išlaikyti savo žemės ūkio konkurencingumą, dar reikės daug nuveikti. Visų pirma "Der Tagesspiegel" nurodo į nepatenkinamą situaciją su jautienos tiekimu, taip pat pieno produktų trūkumą.

  Laikraštis taip pat cituoja Rusijos žemės ūkio viceministro Sergejaus Levino žodžius apie tai, kad reikia gerinti infrastruktūrą šalyje ir didinti gamybos efektyvumą.

  Dar šia tema

  Ekspertas: iš pat pradžių Lietuvos laukė liūdna lemtis ES
  "Paliko badauti": Nausėda pripažino posovietinės Lietuvos klaidas
  Lietuvoje sustiprintos biologinės apsaugos nuo paukščių gripo priemonės
  Tegai:
  žemės ūkis, Vokietija, Rusija

  Svarbiausios temos