04:05 2021 Sausio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Pranešama, kad pastaruoju metu padaugėjo lengvos koronaviruso formos atvejų, kai kurie pacientai turėjo tik nedidelę temperatūrą ir sausą kosulį

  VILNIUS, sausio 28 — Sputnik. Naujo tipo koronavirusas daugiausia perduodamas per oro lašelius, tačiau užsikrėsti galima ir liečiant akis nešvariomis rankomis, pareiškė Kinijos valstybinio sveikatos komiteto ekspertų grupės narys Li Sinvanas, praneša RIA Novosti.

  "Visi turi dėvėti kaukes, mažinti kontaktus. Virusas gali būti perduodamas per prisilietimą, jei rankomis, ant kurių pateko virusas, patrinsite akis. <...> Pačioje ankstyvoje stadijoje liga pasireiškia tokiais simptomais kaip karščiavimas, silpnumas ir sausas kosulys. Sunkiai sergantiems pacientams gali pasunkėti kvėpavimas, būklė gali pablogėti, jei yra kitų ligų", — aiškino infekcinių ligų specialistas.

  Kaip pažymėjo Li Sinvanas, pastaruoju metu padažnėjo lengvo 2019-nCoV atvejai: kai kurie pacientai neturėjo plaučių uždegimo, buvo pastebėta tik nežymi temperatūra ir sausas kosulys.

  "Dar yra pacientų, kurių kūno temperatūros padidėjimas nėra akivaizdus, kartais pas juos atsiranda sausas kosulys ar silpnumas. Šiems žmonėms užkratas nustatytas, nes jie savo noru atėjo tikrintis. Tokie pacientai, atsižvelgiant į užkrečiamų ligų modelį, tam tikru mastu yra ir viruso nešiotojai, o tai sukuria sunkumų siekiant užkirsti kelią epidemijai", — pridūrė jis.

  Pacientas su silpna ligos forma gydomas maždaug savaitę, o sunkai — dvi ar daugiau savaičių, apibendrino Li Sinvanas.

  Praėjusių metų gruodžio pabaigoje Kinija paskelbė apie 2019-nCoV koronaviruso protrūkį. Naujausiais KLR valstybinio sveikatos komiteto duomenimis, bendras naujo tipo koronaviruso sukelta pneumonija sergančių pacientų skaičius Kinijoje siekė 4515 žmonių, iš kurių 106 mirė.

  Už kontinentinės Kinijos ribų infekcijos buvo užfiksuotos Honkonge, Makao, Taivane, Tailande, Japonijoje, Pietų Korėjoje, JAV, Kanadoje, Vietname, Singapūre, Nepale, Prancūzijoje, Australijoje, Malaizijoje ir Vokietijoje.

  Dar šia tema

  Kinija apribojo turistų vykimą į užsienį dėl koronaviruso
  SAM apie koronavirusą: rengiamasi galimoms grėsmėms
  Kinijos mokslininkai pradėjo kurti iRNR vakciną nuo koronaviruso
  Tegai:
  Kinija, koronavirusas

  Svarbiausios temos