23:50 2020 Vasario 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Už Piotrą Tolstojų balsavo 252 parlamentarai, 117 žmonių balsavo prieš, dar 3 balsai paskelbti negaliojančiais

  VILNIUS, sausio 29 — Sputnik. Rusijos delegacijos vadovas, Valstybės Dūmos pirmininko pavaduotojas Piotras Tolstojus, remiantis antrojo turo rezultatais, buvo paskirtas Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos (ETPA) vicepirmininku, pranešė RIA Novosti.

  Balsavime dalyvavo 252 žmonės, 3 balsai buvo paskelbti negaliojančiais. Tolstojų palaikė 132 parlamentarai.

  Valstybės Dūmos Tarptautinių reikalų komiteto vadovas Leonidas Sluckis pasveikino Tolstojų per savo "Telegram". Jis pareiškė, kad tai yra teisingas sprendimas ir puikus rezultatas.

  "Dabar Rusijos delegacija taip pat gauna teisinį atstovavimą Asamblėjos biure ir visapusiškai dalyvaus kuriant ETPA darbotvarkę", — rašė jis.

  ETPA žiemos sesija vyksta Strasbūre nuo sausio 27 iki 31 dienos.

  2014 metų balandžio mėnesį iš Rusijos delegacijos ETPA buvo atimta balsavimo teisė dėl įvykių Ukrainoje ir Krymo susijungimo su Rusija. 2015 metais ETPA du kartus svarstė Rusijos delegacijos įgaliojimų atkūrimo klausimą, tačiau sankcijos buvo tik sugriežtintos.

  Reaguodama į tai, delegacija pareiškė atsisakanti dirbti tokiomis sąlygomis, o 2016–2018 metais nepateikė prašymo patvirtinti jos įgaliojimus. 2017 metų birželio mėnesio pabaigoje Rusija paskelbė, kad sustabdo dalį savo įmokų mokėjimo.

  Birželio pabaigoje ETPA priėmė rezoliuciją, leidžiančią Rusijos delegacijai dalyvauti birželio mėnesio sesijoje. Vėliau buvo priimtas dar vienas dokumentas, visiškai atkuriantis Maskvos teises.

  Kai kurie Vakarų politikai buvo nepatenkinti šiuo sprendimu. Tarp jų buvo Lietuvos, Latvijos, Estijos, Ukrainos ir Gruzijos parlamentarai.

  Dar šia tema

  JAV ketina kovoti kosmose. Kaip reaguos Rusija?
  Rusija sumažins naftos tiekimą Baltarusijai
  Tegai:
  Rusija, Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja (ETPA)

  Svarbiausios temos