10:19 2020 Lapkričio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Pasak jo, Artimuosiuose Rytuose po Irano generolo Kasemo Soleimanio nužudymo auga įvairių antiamerikietiškų grupuočių, kurios grasina atsakomaisiais išpuoliais prieš JAV kariuomenę, judėjimas

  VILNIUS, sausio 29 — Sputnik. JAV kariuomenės puldinėjimai Irake ir Sirijoje gali tapti "reguliaresni, aštresni ir pražūtingesni". Su tokiu įspėjimu leidinyje "The National Interest" paskelbtame pranešime pasisakė buvęs JAV kariuomenės pulkininkas ir analitikas Danielis Deivisas (Daniel Davis).

  Pasak jo, Artimuosiuose Rytuose po Irano generolo Kasemo Soleimanio nužudymo auga įvairių antiamerikietiškų grupuočių, kurios grasina atsakomaisiais išpuoliais prieš JAV kariuomenę, judėjimas. Laimei, pažymi Deivisas, kol kas Teheranas, matyt, nusprendė tiesiog "išsaugoti vardą" ir smogė į tuščius pastatus dviejose JAV bazėse Irake.

  Dėl to nė vienas amerikietis nežuvo nuo raketos smūgio, pavyko išgyventi pavojingas situacijas. Tačiau kitą kartą visa tai gali peraugti į didelį karą, perspėja analitikas.

  Valstybės pareiga — saugoti amerikiečių gyvybes ir vengti nereikalingų konfliktų, todėl oficialus Vašingtonas turi priimti sprendimą dėl kariuomenės išvedimo iš Irako ir Sirijos prieš veltui mirštant kitam kareiviui, apibendrina Deivisas.

  Sausio pradžioje JAV kariškiai paleido raketas į Bagdado oro uostą, per ataką žuvo Irano revoliucinės gvardijos (IRGC) Kudso pajėgų vadas generolas Kasemas Soleimanis.

  Sausio 8-ąją IRGC paskelbė apie atsakomųjų operacijų dėl Soleimanio nužudymo pradžią: Teheranas paleido "žemė-žemė" raketas į Ain al Asado bazę vakarų Irake ir į bazę Erbilyje, kur yra JAV kariuomenė.

  Dėl pasikeitusios saugumo situacijos Irake operacijoje "Įgimtas ryžtas" tarnaujantys Lietuvos kariai laikinai perkelti į Kuveitą.

  Generolo Kasemo Soleimanio mirtis paaštrino krizę tarp JAV ir Irano. Iranas, reaguodamas į išpuolį, paleido raketas į bazes Irake, kur yra JAV kariuomenė. Reaguodamos į šį išpuolį, JAV įvedė sankcijas 17 Irano kalnakasybos ir metalurgijos įmonių, taip pat užsienio laivams, dalyvaujantiems gaminių pirkime. Sankcijos taip pat paskirtos aštuoniems aukšto rango Irano valdininkams.

  Dar šia tema

  Trampas su Erdoganu aptarė situaciją Artimuosiuose Rytuose
  Žiniasklaida: Irane paskelbtas apdovanojimas už Trampo galvą
  Netoli JAV ambasados Bagdade nukrito trys raketos
  Tegai:
  karas, Sirija, Irakas, JAV

  Svarbiausios temos