07:17 2020 Spalio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1708
 • RUB91.7763
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Belgijos karalius Albertas II po DNR tyrimo pripažino turintis dukrą iš nesantuokinio ryšio prieš pusšimtį metų

  VILNIUS, sausio 29 — Sputnik. Belgijos karalius Albertas II po DNR analizės rezultatų pripažino save biologiniu Delfinos Boel (Delphine Boel) tėvu, praneša vietinė televizijos ir radijo kompanija "RTBF" su nuoroda į teisininkų pareiškimą.

  "Jo Didenybė karalius Albertas II atkreipė dėmesį į DNR tyrimų, kuriuose jis dalyvavo Briuselio apeliacinio teismo reikalavimu, rezultatus. Tyrimo išvados rodo, kad jis yra biologinis madam Delfinos Boel tėvas", — karaliaus teisininkų pareiškimą cituoja televizijos ir radijo kompanija.

  Tačiau karalius nepripažino "visuomeninės" tėvystės. Jis pažymėjo, kad nuo Boel gimimo momento nedalyvavo jokiuose šeimos reikaluose.

  Бельгийская художница Дельфина Боэль на заседании в Апелляционном суде по делу о признании отцовства короля Альберта II
  © AFP 2020 / ERIC LALMAND
  Belgijos menininkė Delfina Boel per posėdį Apeliaciniame teisme byloje dėl karaliaus Alberto II tėvystės pripažinimo

  Delfinos Boel motina baronienė Sibil de Selis Lonšan (Sybille de Selys Longchamps) ilgą laiką slėpė nuo dukters, kas jos tėvas. Tik sulaukusi 18 metų Delfina iš savo motinos sužinojo, kad ji yra nesantuokinė monarcho dukra. Tuometinio princo Alberto ir baronienės santykiai truko 16 metų, tačiau jau tapęs karaliumi jis taip ir nepripažino Delfinos.

  Teisiškai jos tėvu laikomas buvęs baronienės vyras, pramonininkas Žakas Boelis (Jacques Boel), kuris senai išsiskyrė su žmona ir, anot žiniasklaidos pranešimų, išbraukė Delfiną iš savo testamento.

  Teismo procesą Delfina Boel pradėjo 2013 metų birželį, kai Albertas II, kaip veikiantis valstybės vadovas, turėjo visišką imunitetą. Atsisakęs sosto vyriausiojo sūnaus Filipo naudai, jis išsaugojo karaliaus titulą, tačiau prarado teisinę neliečiamybę. Teismas įpareigojo jį atlikti DNR tyrimą.

  Dėl nustatytos giminystės Boel gali pretenduoti į dalį palikimo.

  Tegai:
  Belgija

  Svarbiausios temos