17:11 2020 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0818
 • RUB70.6675
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Koronavirusas iš Kinijos: pasauliui gresia epidemija? (101)

  Pasak virusologo Michailo Ščelkanovo, visiškai apsaugoti nuo viruso gali tik cheminės ir biologinės apsaugos kostiumas

  VILNIUS, sausio 29 — Sputnik. Virusologas ir tarptautinio "Rospotrebnadzor" biologinio saugumo mokslo ir švietimo centro vadovas Michailas Ščelkanovas interviu "Maskva 24" teigė, kad medicininės kaukės — vienas efektyviausių būdų apsisaugoti nuo kvėpavimo takų ligų sukėlėjo.

  Tačiau, pasak jo, dauguma žmonių kaukę nešioja netaisyklingai. Jei kaukė yra naudojama ilgiau nei valandą, ji sudrėksta ir tampa "dulkių siurbliu" įvairių rūšių dalelėms, įskaitant kvėpavimo takų patogenams.

  Ščelkanovas pabrėžė, jog kaukę turėtų dėvėti ir sergantys asmenys, kad neužkrėstų kitų.

  Pasak jo, geriausiai apsaugo daugiasluoksnės kaukės ir respiratoriai su gerais filtrais, nes jie sandariai priglunda prie veido.

  "Praktiškai niekas neapsaugos nuo infekcijos visiškai, kaip ir vakcinos šimtu procentų neapsaugos nuo ligos, o tik nuo sunkių atvejų ir mirties", — paaiškino virusologas.

  Pasak jo, visiškai apsaugoti gali tik cheminės ir biologinės apsaugos kostiumas.

  2019 metų gruodžio 31 dieną Kinijos valdžia informavo Pasaulio sveikatos organizaciją apie nežinomos pneumonijos protrūkį Uhano mieste, esančiame centrinėje šalies dalyje. Ekspertai nustatė ligos sukėlėją — tai 2019-nCoV koronavirusas.

  Naujausiais KLR valstybinio sveikatos komiteto duomenimis, bendras naujo tipo koronaviruso sukelta pneumonija sergančių pacientų skaičius Kinijoje siekė 5974 žmones, iš jų 132 mirė. Už kontinentinės Kinijos ribų infekcijos buvo užfiksuotos Honkonge, Makao, Taivane, Tailande, Japonijoje, Pietų Korėjoje, JAV, Kanadoje, Vietname, Singapūre, Nepale, Prancūzijoje, Australijoje, Malaizijoje ir Vokietijoje.

  Naujasis koronavirusas: geografija, simptomai ir prevencija
  © Sputnik /
  Naujasis koronavirusas: geografija, simptomai ir prevencija
  Temos:
  Koronavirusas iš Kinijos: pasauliui gresia epidemija? (101)

  Dar šia tema

  SAM apie koronavirusą: rengiamasi galimoms grėsmėms
  Kinijos mokslininkai pradėjo kurti iRNR vakciną nuo koronaviruso
  Australija evakuoja savo piliečius iš Uhano į Kalėdų salą
  Tegai:
  virusas

  Svarbiausios temos