20:25 2020 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0840
 • RUB70.7943
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Nuo liepos vidurio Ukrainoje galioja kalbos įstatymas, numatantis, kad beveik visose gyvenimo srityse galima vartoti tik ukrainiečių kalbą

  VILNIUS, sausio 29 — Sputnik. Ukrainos vežėjų kompanija nusprendė atleisti iš darbo vairuotoją, kuris reiso metu atsisakė išjungti serialą rusų kalba ir išsodino nepatenkintas keleives. Apie tai praneša televizijos kanalas "Gromadske".

  "Šis vairuotojas baigs savo karjerą mūsų įmonėje, kai tik sugrįš iš reiso", — pareiškė vežėjo atstovas.

  Jis taip pat atsiprašė, įtikinęs, kad tai buvo pirmas toks atvejis įmonės darbe, ir pažadėjo kompensuoti merginoms bilietų kainą.

  Apie incidentą autobuse Luckas-Kijevas papasakojo Ukrainos savanorė Jarina Černoguz. Kelionės metu ji reikalavo, kad vairuotojas išjungtų serialą rusų kalba, tačiau šis atsisakė ir pasiūlė jai paklausti kitų keleivių nuomonės. Dauguma neatsiliepė, o viena moteris pareiškė, kad jai visai nesvarbu, kokia kalba rodomas serialas, ir pavadino merginas žudikėmis, kurios važiuoja į karą.

  Galiausiai Černoguz ir jos pakeleivė išlipo iš autobuso plento viduryje ir autostopu pasiekė Kijevą.

  Nuo liepos vidurio Ukrainoje galioja įstatymas "Dėl ukrainiečių kalbos, kaip valstybinės kalbos, funkcionavimo užtikrinimo", numatantis, kad beveik visose gyvenimo srityse galima vartoti tik ukrainiečių kalbą.

  Šalyje nuolat kyla buitinių konfliktų dėl kalbos. Rašytoja Larisa Nicoj sukėlė skandalą dėl konduktorės, kuri kalbėjo rusiškai, o buvusi deputatė Irina Farion paragino smurtauti prieš rusakalbius ukrainiečius.

  Dar šia tema

  Latvijoje autobuso keleivė užsipuolė vairuotoją dėl rusų kalbos
  Latvijos gyventoja supyko dėl skaitiklio instrukcijos rusų kalba
  Latvijoje norima įvesti mokestį už bendravimą įmonėse rusų kalba
  Buvęs Latvijos prezidentas pasisako prieš kalbų kovą šalyje
  "Latvijos rusų sąjungos" lyderis neatsisakys kampanijos rusų kalba
  Lietuvos žiūrovą atitraukia nuo Rusijos televizijos ir pratina prie ukrainiečių
  Tegai:
  rusų kalba, Ukraina

  Svarbiausios temos