00:16 2020 Vasario 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.0800
 • RUB68.6245
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Anot Ukrainos prezidento patarėjo, nors dėl jau pasirašytų "Naftogaz" susitarimų popieriuje dujos atpigo, ukrainiečių mokesčiai nesumažės, kitaip pati įmonė patirs žalą

  VILNIUS, sausio 29 — Sputnik. "Naftogaz" vasarą įsigijo per brangių dujų, o dabar tai daro įtaką "paprastų mirtingųjų" kišenėms, pareiškė Ukrainos prezidento patarėjas Igoris Novikovas.

  Jis paskelbė sausį gautą mokesčių nuotrauką, pagal kurią dujų kaina siekė beveik 256 eurus (septynis tūkstančius grivinų) už tūkstantį kubinių metrų, ir priminė, kad tiek "Naftogaz", tiek valdžios institucijos pažadėjo tiekti dujas už 170 eurų (4650 grivinų).

  "Kokio [velnio — Sputnik], visiškai pagrįstai paklausite jūs", — piktinosi jis ir pradėjo nepadoriai kalbėti.

  Anot Novikovo, nors dėl jau pasirašytų "Naftogaz" susitarimų popieriuje dujos atpigo, ukrainiečių mokesčiai nesumažės, kitaip pati įmonė patirs žalą.

  "O jei neims, paklausite jūs? Teisingai — išjungsime dujas. Kitaip tariant, laisva rūkančiųjų rinka. <...> Tai yra dabar jus su mumis atidavė atpirkimui kitiems rinkos žaidėjams, su kuriais jau sudarytos sutartys ir kurie gana teisėtai iš mūsų gali paprašyti 252 eurų (6913 grivinų) už sausį", — paaiškino jis Facebook paskyroje.

  Novikovas pažadėjo, kad perduos Zelenskiui pažymą apie nusikaltimus prieš Ukrainos energetinį saugumą.

  Praėjusią savaitę Ukrainos energetikos ministras Aleksejus Orželis pareiškė, kad tranzito sutarties pasirašymas su "Gazprom" padėjo stabilizuoti situaciją rinkoje, o tai gali privesti prie žemesnių dujų kainų ukrainiečiams.

  Gruodžio pabaigoje Rusija ir Ukraina pasirašė susitarimų dėl dujų tranzito per Ukrainą tęstinį paketą, įskaitant penkerių metų tranzito sutartį, pagal kurią "Gazprom" garantuoja, kad pirmaisiais metais bus pumpuojama 65 milijardai kubinių metrų dujų, o per kitus ketverius metus — 40 milijardų kubinių metrų. Sandoris užtikrino dujų tranzito tęsimą nuo sausio 1 dienos, pasibaigus ankstesnei sutarčiai.

  Dar šia tema

  Rusija ir Ukraina pasirašė dujų tranzito sutartį
  Žiniasklaida: Zelenskis pasiūlė, kad ES Didžiąją Britaniją pakeistų Ukraina
  Ukraina — sąjungininkė, su kuria nereikia jokių priešininkų
  Tegai:
  Ukrainos "Naftogaz", dujos, mokestis, Ukraina

  Svarbiausios temos