07:30 2020 Balandžio 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.0936
 • RUB86.4750
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Ukrainietiška bendrovė "Ukrgasdobyčia" pridūrė, kad ji aktyviai investuoja į naujų telkinių paiešką

  VILNIUS, sausio 30 — Sputnik. Bendrovė "Ukrgasdobyčia" savo Facebook paskyroje paskelbė reikšmingą penkių didžiausių šalies dujų telkinių išsekimą.

  Ukraina, Kijevas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Евгения Новоженина

  Įmonės duomenimis, Zapadno-Krestiščenskojės telkinys išseko 90 procentų, Šebelinskojės — 89 procentais, Efremovskio ir Melechovskio — po 82 procentus, o Jablunovskojės — 79 procentais.

  Kaip pažymėjo "Ukrgasdobyčia", dabar įmonė investuoja į naujų išteklių paiešką, kad kompensuotų gavybą ir natūralų nuosmukį. Be to, praėjusiais metais įmonei pavyko atidaryti tris 2,15 milijardo kubinių metrų "mėlynojo kuro" naujus telkinius.

  Rusijos Federacijos Valstybės Dūmos energetikos komiteto pirmininko pirmasis pavaduotojas Igoris Ananskis interviu "RT" teigė, kad ši situacija buvo prognozuojama, nors Ukraina sakė, jog galės susitvarkyti savarankiškai.

  "Kai mūsų kolegos iš Ukrainos sakė, kad apsieis be pašalinės pagalbos, tai buvo blefas, orientuotas į vietos gyventojus. Dabar tampa aišku, kad Ukraina neišgyvens šio sezono nepirkdama dujų", — teigė deputatas.

  Ananskis pridūrė, kad Kijevas gali pamėginti pirkti pigias rusiškas dujas arba nusipirkti jų kitose vietose, "jei šalis turi daug pinigų".

  Anksčiau Ukrainos prezidento patarėjas Igoris Novikovas skundėsi dėl dujų kainų gyventojams. Jis pasipiktino sausio mėnesio mokesčiais, kuriuose dujų savikaina buvo beveik 7000 (šiek tiek daugiau nei 257 eurai) už 1000 kubinių metrų, nors valdžia pažadėjo 4650 grivinų (170,9 euro) už 1000 kubinių metrų kainą.

  Dar šia tema

  "Eurostatas" paskelbė, kiek pernai kainavo energijos sąnaudos Baltijos šalyse
  Lenkija stato — "Gazprom" laimi. "Baltic Pipe" rengia staigmeną Baltijos šalims
  Dujas iš Rusijos matėte? O jos yra! Kaip Lietuva mėgino ylą maiše paslėpti
  Tegai:
  dujos, Ukraina

  Svarbiausios temos