04:57 2021 Sausio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB89.6369
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Vakarų kampanija prieš Sputnik ir RT (122)

  Paryžiuje vykusioje diskusijoje apie žodžio laisvę dalyvavo MIA "Rossija segodnia" vykdomasis direktorius Kirilas Višinskis ir Sputnik Estija vadovė Jelena Čeryševa

  VILNIUS, sausio 30 — Sputnik. Susitikime dalyvavo "Sud Radio" žurnalistas Andre Birkofas, žurnalo "Paris Match" žurnalistas ir direktoriaus pavaduotojas Regis le Sommier. Višinskis ir Čeryševa papasakojo savo kolegoms apie žiniasklaidos situaciją Estijoje.

  Pasaulis turi žinoti apie neteisėtumą Estijoje

  Priminsime, kad nuo 2020 metų sausio 1 dienos agentūros darbuotojai buvo priversti nutraukti darbo santykius su MIA "Rossija segodnia" dėl Estijos valdžios grasinimų iškelti baudžiamąsias bylas. Naujųjų metų išvakarėse visi Sputnik Estija darbuotojai gavo Policijos ir pasienio apsaugos departamento vadovybės laiškus dėl būtinybės nutraukti darbą MIA "Rossija segodnia", kitaip žmonėms gresia įkalinimas.

  Šiuo metu Sputnik Estija dirba nepaprastuoju režimu.

  Sputnik Estija vadovė Talino veiksmus vadina cenzūra
  © Sputnik / Игорь Руссак

  "Mes norime, kad Europa žinotų, jog Europos valstybėje yra pasirengę pradėti baudžiamąsias bylas prieš žurnalistus, įkalinti tik už tai, kad jie vykdo savo profesinę pareigą ir dirba Rusijos tarptautinėje naujienų agentūroje. Norime kuo daugiau viešinti situaciją, kuri vyksta Estijoje, kad visas pasaulis žinotų apie šį neteisėtumą", — sakė Jelena Čeryševa.

  Ji priminė, kad per ketverius tinklalapio veiklos metus Estijos valdžia oficialiai nereiškė pretenzijų dėl agentūros darbo. Tačiau žurnalistai darbe susidurdavo su įvairiomis kliūtimis. Reporteriams dažnai būdavo sunku dalyvauti kai kuriuose renginiuose, o visi šalies pareigūnai buvo įspėti, kad nerekomenduojama kalbėtis su Sputnik Estija.

  Anot Čeryševos, MIA "Rossija segodnia", ji asmeniškai ir įvairios Rusijos struktūros daro viską, kas įmanoma, kad "išspręstų pagrindinę problemą — pašalintų visas Estijos valdžios institucijų pretenzijas, išgalvotas pretenzijas".

  Žurnalistai turi turėti galimybę kalbėti

  "Patinka tai jums ar ne, ką sako žurnalistai, bet jie turi turėti galimybę pasakyti tai, ką nori, net jei tai kažkam nepatinka. Nes tai yra laisvė", — atsakė prancūzų žurnalistas Andre Birkofas.

  Anksčiau Europos Tarybos žmogaus teisių komisarė Dunja Mijatovič pareiškė, kad ji ir jos biuras kontroliuos situaciją, susijusią su Sputnik Estija.

  "Mus patikino, kad ponia Mijatovič ir jos biuras kontroliuos šią situaciją ir dės visas pastangas, kad mūsų kolegos galėtų dirbti normaliomis, civilizuotomis sąlygomis, kaip tai turėtų būti šalyje, kuri deklaruoja savo įsipareigojimą Europos vertybėms", — tarė Kirilas Višinskis.

  Estija kankina savo piliečius

  Elena Čeryševa prisipažino, kad jai pasirodė, jog Europos Tarybos komisarė turi neišsamią informaciją apie Sputnik Estija situaciją.

  "Todėl ji (Dunja Mijatovič — Sputnik) uždavė man papildomų klausimų, į kuriuos aš, žinoma, atsakiau. Tai buvo mano apsilankymo ETPA tikslas — pateikti kuo daugiau informacijos apie situaciją dėl Sputnik Estija", — sakė portalo vadovė.

  Čeryševa pabrėžė, kad dauguma Sputnik Estija darbuotojų yra Estijos piliečiai.

  "Savo veiksmais policija kankina savo piliečius ir yra pasirengusi įkalinti savo piliečius tik todėl, kad jie dirba Rusijos žiniasklaidoje. Mes darome viską, kad kuo greičiau išspręstume situaciją, ir visi darbuotojai grįžtų į savo darbą, o Sputnik vėl pasirodytų Estijos horizonte", — pridūrė Sputnik Estija vadovė.

  Anksčiau Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, komentuodamas Sputnik Estija situaciją, teigė, kad Rusijos valdžia rems Sputnik darbą kitose šalyse.

  Tarptautinė organizacija "Reporteriai be sienų" (RSF), atsakydama į MIA "Rossija segodnia" laišką, pranešė, kad organizacija tiria rusakalbės žiniasklaidos Estijoje situaciją. MIA "Rossija segodnia" prašo peržiūrėti diskriminacinę politiką Sputnik Estija atžvilgiu ir yra pasirengusi pasiūlyti tinkamą šio precedento neturinčio atvejo vertinimą.

  Temos:
  Vakarų kampanija prieš Sputnik ir RT (122)

  Dar šia tema

  Rusijos žurnalistai ETPA papasakojo apie spaudimą Sputnik Estija žurnalistams
  Kaip Europa iškraipė rezoliuciją dėl žiniasklaidos laisvės
  Politologas: Estija, kitaip nei Latvija, supranta savo vietą pasaulyje
  "Liko be palaikymo": Baltijos šalims nepavyko atimti iš Rusijos įgaliojimų ETPA
  Tegai:
  Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja (ETPA), žiniasklaidos laisvė, žodžio laisvė, Rusijos žiniasklaida, Kirilas Višinskis, Estija, Sputnik

  Svarbiausios temos