19:38 2020 Liepos 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1414
 • RUB81.1888
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  NATO pradeda didžiausias per pastaruosius 25 metus karines pratybas tariamosios "Rusijos grėsmės" pretekstu, tačiau iš tikrųjų "agresorius" yra būtent NATO, mano Bundestago parlamentaras

  VILNIUS, sausio 31 — Sputnik. NATO pažeidė TSRS duotą pažadą ir plečiasi į Rytus, artėdamas prie šalies sienų, straipsnyje portalui "Freiheitsliebe" pareiškė Vokietijos Bundestago kairiųjų frakcijos oficialus atstovas užsienio politikos klausimais Aleksandras Nojus.

  Parlamentaras pažymėjo, kad kovo mėnesį Šiaurės Atlanto aljanso valstybės narės pradeda didžiausias per pastaruosius 25 metus karines pratybas "Defender 2020" ("Europos gynėjas 2020") tariamosios "Rusijos grėsmės" pretekstu, tačiau iš tikrųjų "agresorius" yra būtent NATO, mano Nojus, o Maskva vis dar laikosi gynybinės pozicijos.

  Pasak deputato, Tarybų Sąjunga "leidosi apgaunama", atsisakiusi įtvirtinti aljanso pažadą nesiplėsti toliau Vokietijos, jei po šios šalies vienybės atkūrimo ji visa liks NATO sudėtyje. Savo publikacijoje Nojus rašo, kad tai buvo "neatleistina vis mažiau veiksnesnės TSRS vadovybės, vadovaujamos Gorbačiovo, klaida".

  Taigi Nojus pabrėžia, kad jau 1999 metais, vadovaujantis "atvirų durų" principu, Šiaurės Aljansas pradėjo laipsnišką plėtrą, kuri iki šiol nesustoja.

  Iš viso pratybose "Europos gynėjas 2020" dalyvaus apie 37 tūkstančius kariškių iš įvairių šalių. Vien JAV kariškiai planuoja panaudoti 13 tūkstančių vienetų technikos.

  Dar šia tema

  NATO Naujuosius metus pradės nuo įsiveržimo į Rusiją repeticijos
  Žiniasklaida pranešė apie didžiausią per 25 metus JAV kariuomenės perkėlimą į Europą
  Viskas dėl brangiosios NATO: Lietuvoje žemės ūkio paskirties žemė suteikta pratyboms
  "Europos gynėjas 2020": Kodėl JAV naudoja šaltojo karo scenarijų?
  Tegai:
  karinės pratybos, Michailas Gorbačiovas, NATO, Rusija, Vokietija

  Svarbiausios temos