01:03 2020 Gegužės 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0904
 • RUB77.9139
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (174)

  Didžioji Britanija pasitrauks iš ES sausio 31 dieną 23:00, valanda anksčiau pagrindiniai šalies televizijos kanalai parodys iš anksto įrašytą premjero Boriso Džonsono kreipimąsi tautai

  VILNIUS, sausio 31 — Sputnik. Neeilinis Britanijos ministrų kabineto posėdis penktadienį — Britanijos pasitraukimo iš ES dieną — vyks Sanderlendo mieste, kuris pirmasis paskelbė, kad 2016 metų referendume balsavo už "Brexit".

  "Dieną, kai Britanija, pagaliau, paliks ES, ministrų kabineto posėdis vyks Sanderlende — pirmajame mieste, kuris paskelbė apie Britanijos pasitraukimo iš ES paremimą prieš trejus su puse metų", — sakoma RIA Novosti perduotame ministro pirmininko kanceliarijos pranešime.

  Didžioji Britanija pasitrauks iš ES 23:00 (šeštadienį 01:00 Lietuvos laiku). Valanda anksčiau pagrindiniai televizijos kanalai parodys iš anksto įrašytą ministro pirmininko Boriso Džonsono kreipimąsi tautai.

  "Mūsų, kaip vyriausybės, užduotis yra suvienyti šalį ir vesti ją į priekį. Ir svarbiausias, ką šiandien reikia pasakyti — kad tai ne pabaiga, o pradžia. Tai yra momentas, kai ateina aušra ir kai uždanga pakyla prieš naują veiksmą. Tai yra tikrojo nacionalinio atsinaujinimo ir pokyčio momentas. Tai yra naujos eros aušra, kurioje mes nebeleisime, kad jūsų ir jūsų šeimos gyvenimo galimybėms priklausytų nuo to, kurioje šalies dalyje jūs užaugote. Tai yra momentas, kai mes pradedame vienytis ir augti", — pasakys Džonsonas savo kalboje.

  Anksčiau premjero kanceliarija pranešė, kad "Brexit" vakarą ant pastato sienos bus projektuojamas laikrodis, kuris rodys laiko atgalinį skaičiavimą iki 23 valandos. Pastatai Vaitholo gatvėje taip pat bus apšviečiami.

  Parlamento aikštę papuoš Didžiosios Britanijos vėliavos. Be to, pasitraukimo iš ES dieną bus išleista proginė moneta "Brexit", ant kurios bus užrašyta "Taika, klestėjimas ir draugystė su visomis tautomis".

  Big Benas, priešingai nei tikėtasi, nepažymės "Brexit" valandos: paleisti remontuojamą laikrodį kainuos per brangiai.

  Temos:
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (174)

  Dar šia tema

  Britai baiminasi, kad negalės gydytis Lietuvoje ir kitose ES šalyse
  Ekspertas: po "Brexit" ES paskirstys finansus ne Baltijos šalių naudai
  Europos Vadovų Tarybos ir Europos Komisijos vadovai pasirašė "Brexit" susitarimą
  Žiniasklaida: britų premjeras planuoja įvesti muitus vokiškiems automobiliams
  Tegai:
  Borisas Džonsonas, ES, Didžioji Britanija, Brexit

  Svarbiausios temos