19:28 2020 Gruodžio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.2159
 • RUB90.0679
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  "Facebook" socialiniame tinkle nebenaudos veidų atpažinimo technologijos, anksčiau įmonė buvo apkaltinta įstatymų pažeidimu dėl šios technologijos naudojimo biometriniams duomenims rinkti

  VILNIUS, sausio 31 — Sputnik. JAV bendrovė "Facebook" sutiko sumokėti 550 milijonų dolerių, kad sureguliuotų Ilinojaus valstijos gyventojų kolektyvinį ieškinį dėl veidų atpažinimo technologijos naudojimo, praneša laikraštis "New York Times" su nuoroda į bendrovės pareiškimą.

  Anksčiau buvo pranešta, kad "Facebook" socialiniame tinkle nebenaudos veidų atpažinimo technologijos.

  VK
  © Sputnik / Владимир Трефилов

  Pranešama, kad pagal susitarimą "Facebook" sumokės 550 milijonų dolerių vartotojams iš Ilinojaus ir apmokės ieškovų patirtas teismo išlaidas. Pažymima, kad bendrovė atskleidė susitarimą kaip ketvirtinio finansinių rezultatų dalį.

  "Facebook" finansų direktorius Devidas Veneris pabrėžė, kad bendrovė "nusprendė suderinti bendruomenės ir savo akcininkų interesus".

  2015 metais Ilinojaus valstijos gyventojai pateikė kolektyvinį ieškinį prieš "Facebook", apkaltinę bendrovę įstatymų pažeidimu dėl veidų atpažinimo technologijos naudojimo biometriniams duomenims rinkti. 2019 metų rugpjūtį JAV federalinis apeliacinis teismas atmetė "Facebook" bandymą užginčyti kolektyvinio ieškinio pateikimą. Apeliacinio teismo sprendimas sukelia bendrovei riziką išmokėti milijardus dolerių Ilinojaus gyventojų naudai.

  Bendrovę "Facebook" ir to paties pavadinimo socialinį tinklą 2004 metų vasario 4 dieną įkūrė Markas Cukerbergas. "Facebook" būstinė yra Kalifornijoje. "Facebook" priklauso daugybė kitų populiarių servisų, tokių kaip "Messenger", "Instagram", "WhatsApp".

  Dar šia tema

  Žiniasklaida: Facebook gali nuslėpti reakcijų po pranešimais skaitiklį
  Trečdalis Lietuvos gyventojų prisipažįsta esantys priklausomi nuo interneto
  "Facebook" JK duomenų apsaugos byloje sumokės 500 tūkst svarų baudą
  Kuriant paskyrą "Instagram'e" reikės nurodyti savo amžių
  "Forbes" sudarė sėkmingiausių ir skurdžiausių metų milijardierių sąrašą
  Tegai:
  socialinis tinklas, Facebook

  Svarbiausios temos