01:47 2020 Birželio 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.1116
 • RUB77.4378
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Teigiama, kad viena iš pagrindinių pasaulio problemų — klimato atšilimas, kuris ypač pastebimas Arkties teritorijose

  VILNIUS, vasario 1 — Sputnik. Dėl į atmosferą patekusio anglies kiekio pasaulyje neišvengiamai pakils temperatūra, o tai sukels jūros lygio pakilimą, padidės jo rūgštingumas karščio bangų veikimas, RIA Novosti sakė UNESCO generalinio direktoriaus pavaduotojas Vladimiras Riabininas konferencijoje "Arkties sienos".

  Pagrindinė šių metų konferencijos tema — "Žinių galia", mokslininkai, politikai, verslo ir visuomeninių organizacijų atstovai iš 35 šalių aptaria veiksmus, kurie kelia grėsmę mūsų planetai, ir kaip mokslas gali turėti įtakos šių problemų sprendimui.

  Kaip įprasta, viena iš pagrindinių problemų — klimato atšilimas, kuris ypač pastebimas Arkties teritorijose.

  "Iš tiesų, mes į atmosferą išmetame tiek daug anglies dioksido, kad atšilimas yra neišvengiamas. Neturime technologijų, kurios leistų iš atmosferos išsiurbti anglies dioksidą ir kažkur jį saugoti. Jei stebuklingu būdu pavyks atkurti atmosferoje esančią CO2, bus šioks toks atsiminimas, bet praktiškai neįmanoma grąžinti anglies dioksido iš atmosferos", — teigė mokslininkas.

  Jis pažymėjo, kad nepaisant to, jog Paryžiaus klimato susitarimas yra svarbus ir reikšmingas daugeliui šalių, jis nedaro įtakos praktikoje: pasak mokslininkų, 2018 metais anglies dioksido išmetimas buvo didžiausias per visą žmogaus veiklos istoriją.

  "Sutikime, bet tikrai nieko nedarome, todėl einame į pasaulį, kuriame padidės pasaulio vandenyno lygis, padidės jo rūgštingumas, bus karščio bangos — jos taip pat paliečia vandenynus ir naikina juose esančius koralinius rifus, kas sudaro 30 proc. rūšių gyvenamojo pagrindo", — pažymėjo Riabininas.

  Jis pridūrė, kad mokslininkai pagal Vandenyno mokslo dešimtmečio darnaus vystymosi programą bando sukurti pagrindą priimti teisingus sprendimus visame pasaulyje. Prieš kelerius metus pasirodė išsami ataskaita, kurioje teigiama, kad pasaulio gyventojams trūksta laiko pradėti stabiliai valdyti vandenyną.

  "Tai buvo sunki žinia visam pasauliui. Ji buvo išgirsta, bet iš tikrųjų vandenynas — pagrindinė ekosistema žemėje. Viską dar galima susigrąžinti, tačiau reikia pakeisti požiūrį. Norėdami tai padaryti, turime stebėti vandenyną, atlikti vertinimus, priimti tinkamus sprendimus ir valdyti vandenyną, kaip reikalauja mokslas, tam reikia politinių sprendimų", — tikina mokslininkas.

  Dar šia tema

  Estijos prezidentė Belingshauzeną pavadino "mūsų žmogumi"
  Ledo kupolų lobiai. Kas ir dėl ko kovoja Antarktidoje
  Britų aktyvistas klimato pokyčius lygina su Antruoju pasauliniu karu
  Tegai:
  klimatas, Antarktida

  Svarbiausios temos