01:19 2020 Vasario 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.0800
 • RUB68.6245
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Koronavirusas iš Kinijos: pasauliui gresia epidemija? (88)

  Protrūkis Kinijoje prasidėjo gruodžio pabaigoje. Naujausiais duomenimis, jau mirė daugiau nei 250 žmonių, užsikrėtė maždaug 12 tūkst.

  VILNIUS, vasario 1 — Sputnik. Honkongo universiteto mokslininkai paskelbė pirmąsias naujo koronaviruso ląstelių dalijimosi nuotraukas, padarytas elektroniniu mikroskopu,  praneša "Bloomberg".

  Nuotraukoje parodyta užkrėsta ląstelė, auganti kultūroje, ir viruso dalelės (virionai), kurios išsiskiria iš ląstelės paviršiaus.

  Kiekviena užkrėsta ląstelė produkuoja tūkstančius užkrečiamų viruso dalelių, kurios gali užkrėsti kitas ląsteles, sakė Honkongo universiteto profesorius Džonas Nikolas.

  Tyrėjai tiria mėginius skirtingu laiku, kad galėtų suprasti naujojo 2019-nCoV koronaviruso reprodukcijos skirtumus ir palyginti juos su jau ištirtais. Virusai, panašūs į 2019-nCoV, sukeliantys SARS ar Artimųjų Rytų kvėpavimo takų sindromą, šiuo metu jau yra pakankamai ištirti.

  Pasak Nikolaso, jo tyręjų komanda yra pasirengusi dalytis medžiaga su mokslininkais, kurie neturi prieigos prie naujo koronaviruso.

  Metų pabaigoje Kinijoje prasidėjo 2019-nCoV koronaviruso protrūkis. Gruodžio 31 dieną Kinijos valdžios institucijos informavo Pasaulio sveikatos organizaciją (PSO) apie nežinomos pneumonijos protrūkį Uhane, esančiame centrinėje šalies dalyje. Naujojo koronaviruso aukomis Kinijoje tapo jau 259 žmonės, apie 12 tūkstančių žmonių yra užsikrėtę.

  Kai kurie regionai Kinijoje yra uždaryti, o skrydžiai ir kitas susisiekimas aprboti. Penktadienį paaiškėjo, kad du koronaviruso atvejai užfiksuoti Rusijoje — Transbaikalyje ir Tiumenės apskrityje. Abu pacientai yra Kinijos piliečiai.

  Šiandien žiniasklaidoje pasirodė informacija, kad Kauno klinikinėje ligoninėje izoliuotas vienas ligonis dėl įtarimų užsikrėtus koronavirusu, vyras atvyko iš Vokietijos, kur bendravo su kinais.

  Naujasis koronavirusas: geografija, simptomai ir prevencija
  © Sputnik /
  Naujasis koronavirusas: geografija, simptomai ir prevencija
  Temos:
  Koronavirusas iš Kinijos: pasauliui gresia epidemija? (88)

  Dar šia tema

  Bjorndalenas rado pliusą pasklidus Kinijos koronavirusui prieš Pasaulio čempionatą
  Kinė, pasveikusi po koronaviruso, papasakojo apie šią ligą
  Rusijoje nustatyti pirmieji du koronaviruso atvejai
  Tegai:
  Kinija, koronavirusas

  Svarbiausios temos