16:32 2020 Kovo 31
Tiesioginis eteris
 • USD1.1034
 • RUB88.1385
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Lenkijos užsienio reikalų ministras Jacekas Čaputovičius pabrėžė, kad Rusijos prezidento kalba per pasaulinį Holokausto aukų atminimo forumą Jeruzalėje "buvo ne visiškai antilenkiška"

  VILNIUS, vasario 3 — Sputnik. Lenkijos užsienio reikalų ministras Jacekas Čaputovičius mano, kad Lenkija laimėjo "istorinį ginčą su Rusija", o dabar atėjo laikas normalizuoti santykius tarp šalių.

  Marija Zacharova, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Виталий Белоусов

  "Aš taip pat manau, kad mes tikrai laimėjome šį istorinį ginčą su Rusija. Rusija pamėgino įpiršti savo istorijos interpretaciją, tačiau tai nepavyko", — sakė jis interviu "PAP".

  Čaputovičius pažymėjo, kad "prezidento Vladimiro Putino kalba Jad Vašem [per pasaulinį Holokausto aukų atminimo forumą Jeruzalėje — Sputnik] buvo ne visiškai antilenkiška".

  Putinas, pasisakydamas Jeruzalėje, pareiškė, kad Holokaustas buvo ir liks gili žaizda, tragedija, kuri visada liks atmintyje, o šiuolaikinių ir būsimų politikų pareiga — apginti Antrojo pasaulinio karo didvyrių vardą ir gerbti tiesą ir teisingumą.

  "Dabar mes turime stengtis nuraminti savo emocijas ir normalizuoti savo santykius, nes, nepaisant visų nesutarimų, mes juk esame kaimynai", — sakė Lenkijos užsienio reikalų ministras.

  Gruodžio viduryje Vladimiras Putinas paskelbė, kad Lenkija yra tarp šalių, kurios pradėjo sąmokslą su nacistine Vokietija, o Rusija turi dokumentus, patvirtinančius tokias derybas.

  Visų pirma, valstybės vadovas papasakojo, kaip Lenkijos ambasadorius Trečiajame Reiche Juzefas Lipskis pažadėjo pastatyti paminklą Adolfui Hitleriui už planus išsiųsti žydus į Afriką. Putinas jį išvadino "antisemitine kiaule".

  Varšuva nepripažino šio fakto, ir Rusijos ambasadorius buvo iškviestas į šalies užsienio reikalų ministeriją. Putino žodžiai sukėlė pasipiktinimą tarp Lenkijos valdžios institucijų, kurios bando dėl karo apkaltinti TSRS, remdamosi Molotovo ir Ribentropo paktu.

  Dar šia tema

  Estijos parlamentas apkaltino Rusiją bandymu "perrašyti istoriją"
  Ekspertas: Lietuvai neužtenka drąsos, kad blaiviai pažvelgtų į savo istoriją
  Lenkijos URM paskelbė, kad turi teisę reikalauti iš Rusijos karinių reparacijų
  Tegai:
  Antrasis pasaulinis karas, istorija, Rusija, Lenkija

  Svarbiausios temos