21:33 2020 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0840
 • RUB70.7943
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Į šią grupę įtrauktos valstybės nori peržiūrėti istoriją, kad galėtų "atsilaisvinti rankas" ir toliau dėl visko kaltinti Maskvą, mano ekspertas Dmitrijus Žuravliovas

  VILNIUS, vasario 3 — Sputnik. "Baltic Plus" grupės narės nori "atsilaisvinti rankas", o tam jiems reikia "išsilaisvinti nuo dėkingumo Rusijos Federacijai", sakė Regioninių problemų instituto generalinis direktorius, politologijos mokslų kandidatas Dmitrijus Žuravliovas interviu Sputnik Lietuva.

  "Jei nebus peržiūrėti Antrojo pasaulinio karo rezultatai, šių šalių pozicijos bus prieštaringos, nes jei Antrojo pasaulinio karo rezultatai bus aiškinami taip, kaip jie buvo aiškinami Potsdame, iš tikrųjų visos šios šalys turi būti dėkingos mums. Ir tada visas inkštimų ir šūkių rinkinys siaubingos Rusijos "okupantės" tema, kuri visus kankina, visus žudo ir iš kurios dar ir pinigus reikia paimti, nes ji kalta, tuoj pat nustoja veikti. <...> Todėl tai yra natūralus Lenkijos ir kitų šios grupės šalių politikos vystymasis, nes tam, kad "atsirištų rankas", reikia išsilaisvinti nuo dėkingumo Rusijai", — sakė jis.

  Ekspertas pabrėžė, kad, skirtingai nei politikai, paprasti šalių, priklausančių "Baltic Plus" grupei, piliečiai gali pripažinti savo valdžios neteisybę istorijos klausimu.

  "Galbūt kada nors jie tai supras, bet mažai tikėtina, kad tai bus artimiausiais metais", — padarė išvadą Žuravliovas.

  Nei viena iš "Baltic Plus" grupės šalių (Lietuva, Latvija, Estija, Ukraina ir Gruzija) ir Lenkija Europos Tarybos parlamentinėje asamblėjoje (ETPA) nepasirašė Rusijos deklaracijos dėl draudimo peržiūrėti Antrojo pasaulinio karo istoriją ir rezultatus.

  Dar šia tema

  Ekspertas: kol kas Rusija neturi apie ką kalbėti ETPA su "Baltic Plus" grupe
  Europiečiai nepalaikė "Baltic Plus" ETPA sesijoje
  Lietuva išreiškė apgailestavimą dėl patvirtintų Rusijos įgaliojimų ETPA
  Tegai:
  Baltijos šalys, Rusija, Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja (ETPA)

  Svarbiausios temos