09:48 2020 Vasario 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.0800
 • RUB68.6245
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas pabrėžė, kad leisti kaupti įsisenėjusius konfliktus neatitinka Europos šalių interesų

  VILNIUS, vasario 3 — Sputnik. Prancūzija — ne prorusiška ar antirusiška, bet proeuropietiška šalis, vizito Lenkijoje metu sakė Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas, pažymėdamas, kad būtina palaikyti "dalykišką dialogą" su Maskva.

  "Prancūzija netapo prorusiška, kaip kartais girdžiu. Prancūzija –  ne prorusiška, ne antirusiška, ji yra proeuropietiška. Kai žiūriu į žemėlapį ... puikiai matau, kad Rusija — tai Europa, net jei ji nėra ES narė, ji yra šalia mūsų" — cituoja Makroną RIA Novosti.

  Prancūzijos vadovas pabrėžė, kad  įsisenėjusių konfliktų kaupimas neatitinka Europos šalių interesų.

  "Europos ir jos partnerių saugumo ir stabilumo interesai – absoliutūs prioritetai Prancūzijai", — sakė jis.

  Anot Makrono, Europos saugumui svarbu, kad  "Prancūzija ir Lenkija palaikytų politinį dialogą su Rusija".

  "Šis dialogas, net jei jis sudėtingas, būtina sąlyga, norint pasiekti pažangą (sureguliuojant susidariusią situaciją) Ukrainoje", — teigė politikas.

  Ukrainos ir Vakarų šalių valdžia anksčiau ne kartą buvo apkaltinusi Rusiją kišimusi į šalies vidaus reikalus. 2015 metų sausio mėnesį Aukščiausioji Rada patvirtino pareiškimą, kuriame Rusijos Federacija vadinama "šalimi agresore".

  Rusija neigia Ukrainos kaltinimus ir sako, kad tai yra nepriimtina. Maskva ne kartą pareiškė, kad nėra Ukrainos vidaus konflikto šalis ir yra suinteresuota, jog Kijevas įveiktų politinę ir ekonominę krizę.

  Dar šia tema

  Ekspertas: kol kas Rusija neturi apie ką kalbėti ETPA su "Baltic Plus" grupe
  Lenkijos URM paskelbė apie pergalę "istoriniame ginče" su Rusija
  Tegai:
  Rusija, Emanuelis Makronas, Europa, Prancūzija

  Svarbiausios temos