09:39 2020 Vasario 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.0800
 • RUB68.6245
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Pasak Vokietijos gynybos ministrės, santykiai su Rusija yra įtempti, tačiau Rusijos Federacija visuomet liks Europos dalimi

  VILNIUS, vasario 3 — Sputnik. Santykiai su Rusija yra įtempti, tačiau kurti ateitį be Maskvos neįmanoma, sakė Vokietijos gynybos ministerijos vadovė  Annegret Kramp-Karrenbauer, kuri kalbėjo kasmetinėje Vokietijos kariuomenės konferencijoje, praneša RIA Novosti.

  "Santykiai su Rusija yra įtempti, tačiau Rusija neišvengiamai liks sprendimų priėmimo Europoje dalis, kitaip mes negalėsime kurti ateities", — sakė Kramp-Karrenbauer, komentuodama "strateginę poziciją, kurioje Bundesveras turėtų įsitvirtinti".

  Ji pridūrė, kad Kinija kelia "kitokio pobūdžio iššūkį", išlaikydama "svarbiausio ar vieno iš svarbiausių partnerių" Vokietijos statusą, tačiau Berlyne "vis daugiau ir daugiau signalų ne tik saugumo politikoje" rodo tarptautinės tvarkos ir taisyklių pažeidimus.

  "JAV mums išlieka draugės ir sąjungininkės, nors... mano požiūriu, kai kas paskirstoma nesąžiningai", — teigė Vokietijos gynybos ministrė.

  Ji pridūrė, kad Vokietija, jos požiūriu, "tebėra priklausoma nuo NATO branduolinio skydo" ir šiuo atžvilgiu "turėtų toliau prisidėti prie šios priemonės išsaugojimo".

  "Saugumo iššūkiai, krizės tęsiasi. Irane ir Irake, Sirijoje, Malyje, Sachelio regione, Libijoje pavojai ir grėsmės išlieka. Pradedant konkurencija tarp jėgų, terorizmo, baigiant branduolinių ginklų platinimu. Klimato pokyčiai, kibernetinė erdvė, demografija yra visi iššūkiai, su kuriais susiduriame", — sakė Kramp-Karrenbauer ir pridūrė, kad "jei norime stabilumo, turime pasistengti ir padaryti daugiau, kad sukurtume šį stabilumą".

  Dar šia tema

  Ekspertas: kol kas Rusija neturi apie ką kalbėti ETPA su "Baltic Plus" grupe
  Rusija perdavė EAS ir NVS šalims koronaviruso diagnozavimo priemones
  Tegai:
  Europa, santykiai, Vokietija, Rusija

  Svarbiausios temos