20:57 2020 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0840
 • RUB70.7943
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Anot portalo, keletą dešimtmečių paveikslas buvo viename iš Bytomo daugiabučių ir tik mirties patale jo savininkas pasakė savo anūkams, kas yra kūrinio autorius

  VILNIUS, vasario 4 — Sputnik. Anksčiau nežinomą Eduardo Manė paveikslą, greičiausiai, aptiko Lenkijoje, praneša portalas "Onet".

  "Tikras lobis gali būti laikomas vienos seniausių Ščecino antikvarinių parduotuvių rezerve. Visi tyrimai ir surinkta informacija rodo, kad tai greičiausiai yra vienintelis Eduardo Manė kūrinys Lenkijoje", — teigiama pranešime.

  Paveiksle pavaizduota moteris juodais garbanotais plaukais ir blyškiu veidu.

  Anot portalo, keletą dešimtmečių paveikslas buvo viename iš Bytomo daugiabučių ir tik mirties patale jo savininkas pasakė savo anūkams, kas yra kūrinio autorius.

  Žinoma, kad drobė atkeliavo į Lenkiją iš Italijos, o jos tuometinis savininkas kovojo Anderso armijoje. Netrukus prieš savo mirtį vyras savo anūkams parodė charakteringas dvi raides "EM", kuriomis pasirašė ant paveikslo.

  Drobė neseniai buvo parduota "Antikvariat Bukovski" parduotuvėje.

  "Visi vertintojai tvirtina, kad tai yra Manė, tačiau jie pažymi, kad specialistų nuomonė apie kūrinį yra būtina", — teigė parduotuvės savininkas Jacekas Bukovskis.

  Pasak Bukovskio, nuotrauką tyrė trys ekspertai. Vienas iš jų darbą įvertino 2 milijonais zlotų (apie 500 tūkstančių dolerių).

  Dar šia tema

  Lietuva ir Lenkija priskirs savo brigadas NATO būstinei
  Lenkija tikisi užimti Didžiosios Britanijos vietą ES
  Tegai:
  menininkas, Lenkija

  Svarbiausios temos