06:24 2020 Vasario 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Minske buvo paskelbtas pareiškimas ketvirtojo Baltarusijos ir NATO ekspertų konsultacijų dėl pasitikėjimo ir saugumo priemonių

  VILNIUS, vasario 4 — Sputnik. Baltarusijos užsienio reikalų ministro pavaduotojas Andrejus Dapkiūnas ir NATO Tarptautinio sekretoriato Masinio naikinimo ginklų kontrolės, nusiginklavimo ir neplatinimo centro direktorius Viljamas Alberkas pažymėjo teigiamas Baltarusijos ir aljanso santykių tendencijas, praneša RIA Novosti su nuoroda į Baltarusijos užsienio reikalų ministerijos spaudos tarnybą.

  Minske buvo paskelbtas pareiškimas ketvirtojo Baltarusijos ir NATO ekspertų konsultacijų dėl pasitikėjimo ir saugumo priemonių.

  "Susitikimo metu pašnekovai pasidžiaugė teigiamomis Baltarusijos ir NATO santykių tendencijomis, pasikeitė nuomonėmis apie tolesnio abipusiai naudingo bendradarbiavimo plėtros galimybes", — sakoma ministerijos pranešime.

  Anot spaudos tarnybos, Dapkiūnas ir Alberkas taip pat aptarė svarbius tarptautinio ir regioninio saugumo, ginklų neplatinimo ir ginklų kontrolės klausimus.

  "Ministro pavaduotojas pabrėžė, kad svarbu gilinti abipusiai pagarbų Baltarusijos, NATO sekretoriato ir NATO valstybių narių dialogą dėl pasitikėjimo stiprinimo ir saugumo priemonių, siekiant palaipsniui mažinti konfrontaciją ir sudaryti palankias sąlygas praktiniam darbui atkurti ginklų kontrolės mechanizmų gyvybingumą ir masinio naikinimo ginklų neplatinimą", — rašoma pranešime.

  2019 metų spalio mėnesį Dapkiūnas pareiškė, kad šalis yra pasirengusi konstruktyviam dialogui ir bendradarbiavimui su NATO abipusiai pagarbiais ir lygiais pagrindais.

  Jis taip pat pažymėjo laipsnišką Baltarusijos ir NATO santykių gerinimo tendenciją. Tuo tarpu Minskas išreiškė susirūpinimą dėl NATO ir JAV aktyvumo prie jos sienų, nors tuo metu Gynybos ministerijai vadovavęs Andrejus Ravkovas teigė, kad Baltarusija to nelaikė kaip tiesioginės karinės grėsmės.

  Gruodžio pradžioje Baltarusijos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas paskelbė, kad Minskas yra pasirengęs pratyboms su NATO, kai aljansas suprato strateginę Baltarusijos partnerystę su Rusijos Federacija.

  2019 metų gruodžio mėnesį Baltarusijos užsienio reikalų ministras Vladimiras Makėjus Bratislavoje susitiko su NATO generalinio sekretoriaus pavaduotoju Mircea Geoană.

  2019 metų spalį NATO generalinio sekretoriaus pavaduotojas Antonio Misiroli lankėsi Minske, kad dalyvautų NATO informacijos dienoje Baltarusijoje pagal Mokslo taikai ir saugumui programą.

  Jis tapo aukščiausiu NATO sekretoriato vadovybės atstovu Baltarusijoje per pastaruosius 27 metus.

  Dar šia tema

  Ažubalis pareiškė, kad "silpninamos Lietuvos pozicijos" NATO
  Bundestagas papasakojo, kaip NATO apgavo TSRS valdant Gorbačiovui
  Tegai:
  santykiai, Baltarusija, NATO

  Svarbiausios temos