07:50 2020 Vasario 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka pažymėjo, kad Rusija neturėtų taip elgtis su "artimiausiais žmonėmis"

  VILNIUS, vasario 4 — Sputnik. Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka pasipiktino, kad Rusijos bendrovės reikalauja priemokos prie naftos kainos, nors Vakarų vartotojams parduoda be jos.

  "Ko mes prašome dabar rusų? Jie bando pastatyti mus ant kelių… Jei negalite mums pristatyti naftos Eurazijos sąjungoje, mokesčių manevrą pakeitėte, kvailius radote, parduokite mums pasaulinėmis kainomis", — cituoja jį Sputnik Baltarusija.

  Jis pažymėjo, kad "vyresnysis brolis" neturėtų taip elgtis su "artimiausiais žmonėmis". Lukašenka pridūrė, kad Baltarusija yra pasirengusi sąžiningai ir skaidriai bendradarbiauti su Rusija.

  "Neprašome nieko papildomo prie to, ką jie tiekia Vakarams. Šiandien pasiūlė 127 dolerių už tūkstantį kubinių metrų [rusiškų — Sputnik] dujų. Kainos Europoje – iki 100 dolerių. Mes juk taip pat matome, kas pasaulyje vyksta, ir skaičiuoti mokam. Todėl nereikia šaukti, kad mus maitinate", — pridūrė jis.

  Prezidentas pažymėjo, kad Baltarusijos užsienio prekyboje su Rusija neigiamas saldo yra devyni milijardai dolerių per metus.

  "Tai yra, jie mums parduoda 9 milijardais daugiau nei perka. Taigi, kas ką maitina? Specialistai tai supranta. Ir yra propaganda, rusus jau pradeda nuteikinėti prieš "batką Lukašenką" ir Baltarusiją. Kam jiems to reikia? Baigėsi tos dienos, kai jie šaukė, kad Lukašenka pagriebs Monomacho kepurę", — pabrėžė Lukašenka.

  Maskva ir Minskas negali susitarti dėl sutarčių dėl Baltarusijos naftos perdirbimo įmonių nenoro mokėti rinkos kainos. Tarp ginčų dėl naftos ir dujų Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka ne kartą kalbėjo apie aktyvią alternatyvių tiekimo šaltinių paiešką.

  Taigi, gruodžio pabaigoje jis paskelbė, kad Minskas gali gauti Amerikos ar Saudo Arabijos naftą per Lenkiją reversiniu būdu per magistralinį dujotiekį "Družba".

  Sausio viduryje Baltarusijos ministro pirmininko pirmasis pavaduotojas Dmitrijus Krutojus pranešė, kad Minskas siuntė komercinius naftos tiekimo į respubliką pasiūlymus mainais į Rusijos. Baltarusija svarstė visas įmanomas galimybes: Ukrainą, Lenkiją, Baltijos šalis, Kazachstaną, Azerbaidžaną.

  Remiantis RIA Novosti šaltiniu, Rusija pakoregavo naftos tiekimo į Baltarusiją grafiką dėl importo iš trečiųjų šalių, ypač iš Norvegijos.

  Dar šia tema

  Nuo neapykantos iki meilės — vienas žingsnis: Vilnius vėl pamilo Minską
  Ekspertas: Lietuva siūlo fantastiškas idėjas dėl dujų tranzito į Baltarusiją
  Tegai:
  Aleksandras Lukašenka, nafta, Baltarusija, Rusija

  Svarbiausios temos