04:27 2020 Birželio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1194
 • RUB77.0055
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Makronas lankosi Lenkijoje vasario 3-4 dienomis. Prancūzijos vadovas susitiko su Lenkijos prezidentu Andrzejumi Duda ir ministru pirmininku Mateušu Moravieckiu

  VILNIUS, vasario 4 — Sputnik. Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas teigė, kad Rusija bando peržiūrėti Antrojo pasaulinio karo istoriją ir "paversti lenkų tautą kalta", praneša RIA Novosti.

  Marija Zacharova, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Виталий Белоусов

  Makronas lankosi Lenkijoje vasario 3-4 dienomis. Prancūzijos vadovas susitiko su Lenkijos prezidentu Andrzejumi Duda ir ministru pirmininku Mateušu Moravieckiu.

  "Pristatydamas mūsų laisvas mintis apie istoriją, noriu pasakyti, kad mes nestatome Europos, pamiršdami apie Europą. Mes statome Europą, žinome istoriją, saugome ją nuo visų bandymų suklastoti, kai kurių šalių, kai kurių partijų istoriją," — antradienį sakė Makronas kalbėdamas su lenkų studentais.

  "Rizika, kurią matau — istorinės atminties iškraipymų atsiradimas. Aš kartais matau lenkų bandymus ištrinti 1989 metus ir šios laisvės istoriją. Aš matau sąmoningą Vengrijos politiką, kuria siekiama peržiūrėti visą XX amžiaus istoriją. Matau Rusijos požiūrį iš naujo aiškinti Antrąjį pasaulinį karą ir padaryti lenkų tautą kalta. Aš matau mūsų atminties suskaidymo riziką revizuojant istoriją", — sakė Prancūzijos prezidentas.

  Rusijos valdžia ne kartą pareiškė, kad kai kurios Europos šalys bando perrašyti istoriją.

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas gruodžio viduryje pareiškė, kad jie, ypač Lenkija, sudarė sąmokslą su nacistine Vokietija, o Rusija turėjo dokumentus, kai vedė derybas.

  Anot Rusijos politikų, Europa nėra pasirengusi pripažinti šios savo istorijos dalies. Pasak Federacijos tarybos pirmininkės Valentinos Matvienko, to negalima ignoruoti.

   Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas teigė, kad "bandymai šmeižti mūsų šalį atsižvelgiant į Antrojo pasaulinio karo baigtį, Antrojo pasaulinio karo priežastis ir bandymus panaudoti šį melą siekiant susilpninti Rusijos pozicijas tarptautinėje arenoje šiandien bus tęsiami".

  Dar šia tema

  "Išeikite iš čia!" Jeruzalės bažnyčioje Makronas apšaukė Izraelio policiją
  Makronas pavadino Prancūziją proeuropietiška šalimi
  Tegai:
  istorija, Antrasis pasaulinis karas, Mateuszas Moraveckis, Lenkija, Rusija, Emanuelis Makronas

  Svarbiausios temos