11:55 2020 Liepos 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Anot leidinio, JAV Kongresas yra pasirengęs priimti naujas sankcijas, "jei Rusija bandys nutiesti likusius dujotiekio kilometrus"

  VILNIUS, vasario 4 — Sputnik. JAV Kongresas gali priimti naują sankcijų paketą dėl dujotiekio projekto "Nord Stream-2", kuris bus nukreiptas prieš investuotojus ir dujas gaunančias bendroves, jei bus tęsiami darbai dujotiekiui užbaigti, rašo vokiečių leidinys "Handelsblatt" su nuoroda į diplomatinius sluoksnius Vašingtone.

  Sankcijos gali būti priimtos jau vasario ar kovo mėnesį.

  Anot leidinio, JAV Kongresas yra pasirengęs priimti naujas sankcijas, "jei Rusija bandys tiesti likusius dujotiekio kilometrus".

  Sankcijos bus taikomos Europos projekto investuotojams arba, jei įmanoma, įmonėms, gaunančioms dujas iš Rusijos vamzdyno.

  "Nord Stream-2" projektas apima dviejų dujotiekio vamzdynų, kurių bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų dujų per metus, tiesimą nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos.

  Dujotiekio tiesimui aktyviai priešinasi Ukraina, kuri baiminasi, jog praras pajamas iš Rusijos dujų tranzito, nemažai Europos šalių, įskaitant Lenkiją, Latviją ir Lietuvą, taip pat JAV, kurios siekia eksportuoti į Europą savo suskystintas gamtines dujas.

  Dujotiekį daugiausia remia Vokietija ir Austrija, kurios mano, kad projektas sustiprins Europos energetinį saugumą. Berlynas ir Viena taip pat atkreipia dėmesį į Rusijos, kaip tiekėjos, patikimumą. Rusija ne kartą pareiškė, kad "Nord Stream-2" yra grynai komercinis projektas.

  JAV prezidentas Donaldas Trampas gruodžio 20 dieną pasirašė gynybos biudžetą 2020 metams, kuriame visų pirma numatytos sankcijos dujotiekiams "Nord Stream-2" ir "Turkish Stream". JAV pareikalavo, kad jų klojimą vedančios įmonės nedelsdamos nutrauktų statybas. Šveicarijos "Allseas" beveik iš karto paskelbė sustabdysiantis "Nord Stream-2" klojimo darbus.

  Nord Stream-2
  © Sputnik /
  "Nord Stream-2"

  Dar šia tema

  Rusijai gresia blogas triumfas: aplenkti JAV ir Europą dujų kainomis
  Britanija išsiveržė iš ES. Jai to neatleis ir keršys
  Ekspertas: Lietuva negaus strateginės naudos iš naftos tiekimo Minskui
  Tegai:
  sankcijos, JAV, Nord Stream-2

  Svarbiausios temos