04:08 2020 Vasario 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.0816
 • RUB68.9685
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Naujosios raketos sustiprina JAV atgrasymo galimybes ir "parodo potencialiems priešininkams, kad jos neturi pranašumo dėl riboto branduolinio ginklo naudojimo, nes JAV gali garantuoti ir ryžtingai reaguoti į bet kokią grėsmę

  VILNIUS, vasario 4 — Sputnik. JAV gynybos departamentas antradienį patvirtino balistinių raketų povandeninių laivų dislokavimą su mažos galios branduolinėmis galvutėmis Rusijos sulaikymui, praneša RIA Novosti.

  "JAV karinis jūrų laivynas dislokavo mažos galios povandeninių balistinių raketų galvutę "W76-2" (SLBM). Savo branduolinės politikos strategijoje 2018 metams ministerija apibrėžė reikalavimą "modifikuoti nedidelį skaičių povandeninių laivų paleistų balistinių raketų galvučių", kad potencialūs priešininkai, tokie kaip Rusija, mano, kad mažos galios branduolinio ginklo naudojimas suteiks jiems pranašumą prieš JAV ir jos sąjungininkus bei partnerius", — sakoma gynybos sekretoriaus pavaduotojo Džono Rudo pranešime.

  © Sputnik / The Ministry of Defence of the Russian Federation

  Anot jo, naujosios raketos sustiprina JAV atgrasymo galimybes ir "parodo potencialiems priešininkams, kad jos neturi pranašumo dėl riboto branduolinio ginklo naudojimo, nes JAV gali garantuoti ir ryžtingai reaguoti į bet kokią grėsmę".

  Anksčiau Sputnik Lietuva rašė, kad Amerikos mokslininkų federacijos (FAS) ekspertai paskelbė, kad JAV pradėjo dislokuoti naujas mažos galios branduolines kovines galvutes "Trident" ant branduolinių povandeninių laivų.

  Anot pateiktų duomenų, "Tennessi" povandeninis laivas, aprūpintas tokiomis raketomis, 2019 metų pabaigoje pirmiausia paliko JAV laivyno bazę Džordžijoje ir patruliavo Atlanto vandenyne.

  Remiantis "FAS" skaičiavimais, "Tennessi" povandeniniame laive iš 20-ies raketų, viena-dvi turi naujas W76-2 kovines galvutes.

  Kiekvienos tokios galvutės galia siekia penkias kilotonas, ant vienos raketos gali būti kelios kovinės galvutės. Likusios "Tennessi" kovinės galvutės yra standartinės — po 90 ir 455 kilogramus, vienoje raketoje gali būti iki aštuonių galvučių, rašo mokslininkai.

  Tuo pat metu autoriai mano, kad nepaisant kalbų apie Rusiją, mažos galios užtaisai iš tikrųjų gali būti naudojami kaip pirmojo branduolinio smūgio prieš Kiniją ar Iraną priemonė.

  JAV branduolinėje strategijoje sakoma, kad šalis ketina "išplėsti JAV galimybes reaguoti į branduolinius ar nebranduolinius strateginius išpuolius", kurie pirmiausia atveria kelią branduoliniam smūgiui.

  Dar šia tema

  Spaudimo Rusijos Federacijai poveikis: visos raketų brigados perėjo prie "Iskander-M"
  Kariai treniravosi atremti raketos smūgį Maskvai
  Tegai:
  raketos, povandeninis laivas, Rusija, JAV

  Svarbiausios temos