21:18 2020 Spalio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1856
 • RUB90.6421
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Astravo atominės elektrinės statybos (426)

  Baltarusija yra pasirengusi nutiesti naują elektros perdavimo liniją Astravo AE energijai teikti į Latviją, Baltarusijos energetikos ministerijos viceministras pažymėjo, kad Minskas su Maskva aptaria techninius klausimus

  VILNIUS, vasario 5 — Sputnik. Baltarusija yra pasirengusi nutiesti iš savo teritorijos atskirą elektros liniją energijos tiekimui į Latviją, praneša RIA Novosti su nuoroda į Baltarusijos energetikos viceministrą Vadimą Zakrevskį.

  Tačiau, kaip pažymėjo ministro pavaduotojas, čia iškyla ekonominio pagrįstumo klausimas.

  "Jei abipusių pristatymų apimtis yra nereikšminga, atitinkamai ši infrastruktūra paprasčiausiai neatsipirks. Mūsų užduotis yra numatyti aiškų tiekiamos elektros kiekį tiek viena, tiek kita kryptimi", — aiškino jis.

  Be to, pasak Zakrevskio, Baltarusija su Rusija aptaria Baltarusijos AE elektros tranzito į Latviją techninius klausimus. Visų pirma, vyksta derybos techninių srautų klausimais.

  "Kol kas tai vyks mažomis apimtimis, turiu omenyje techninį, o ne komercinį tiekimą ", — pažymėjo Zakrevskis.

  Ministro pavaduotojas teigė, kad Baltarusija gali tiekti elektrą Lietuvai ir Latvijai ir neturėdama nuosavų perdavimo linijų. Be to, jei bus susitarta su Lietuvos ar Latvijos rezidentais, elektra galės būti perduodama, pavyzdžiui, per Rusijos elektros linijas. Tačiau Zakrevskis pažymėjo, kad kyla klausimas, ar Rusijos Federacija leis atlikti visavertį Baltarusijos energijos tranzitą.

  Rugpjūčio mėnesį, praėjus metams, Latvijos vyriausybė nusprendė atidaryti elektros energijos prekybos su trečiosiomis šalimis sieną, kad būtų užtikrintas šios rinkos stabilumas šalyje ir visame regione. Ketinama taikyti tokį planą tuo atveju, jei Lietuva nutrauks prekybą elektra su trečiosiomis šalimis.

  Tuo pat metu Latvijos ministras pirmininkas Krišjanis Karinis pažymėjo, kad vyriausybė dar nenusprendė, ar pirks elektros energiją iš Baltarusijoje statomos atominės elektrinės.

  Lietuvos ir Baltarusijos konfliktas dėl atominės elektrinės

  Iš pat pradžių Vilnius priešinosi atominės elektrinės projektui Baltarusijoje, tačiau kuo arčiau paleidimo data, tuo griežtesnė yra Lietuvos valdžios retorika. Valstybės pareigūnai ir politikai kaltina Minską statant "nesaugią atominę elektrinę", nepaisant to, kad ekspertai, įskaitant TATENA, reguliariai atvyksta į objektą ir stebi darbo eigą.

  Be to, ne taip seniai Lietuvoje buvo priimtas įstatymas, draudžiantis Baltarusijos AE energiją Lietuvos rinkoje. Daugelis ekspertų mano, kad agresyvus Lietuvos elgesys branduolinės energetikos objekto atžvilgiu pirmiausia kenkia pačiai Lietuvai.

  Temos:
  Astravo atominės elektrinės statybos (426)

  Dar šia tema

  Lietuvoje įsteigtas Sąjūdis prieš Astravo atominę elektrinę
  Pakluskite mums, bet duokite tranzito. Ko Linkevičius važiavo į Minską
  Politologas: Lietuva bando priversti Latviją palaikyti poziciją dėl Astravo AE
  Tegai:
  Latvija, Astravo AE, Baltarusija

  Svarbiausios temos