07:40 2020 Liepos 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1286
 • RUB80.4584
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  JAV užsienio reikalų komiteto narys Krisas Kunsas pažymėjo, kad klausimas dėl konkrečių sankcijų įmonėms įvedimo vykdomosios valdžios atsakomybės srityje

  VILNIUS, vasario 5 — Sputnik. JAV senatas iš esmės nepritaria dujotiekio "Nord Stream-2" projektui, tačiau administracija nustatys konkrečias sankcijas, sakė RIA Novosti atstovas Krisas Kunsas, Užsienio reikalų komiteto narys, komentuodamas galimybę įvesti naujas sankcijas.

  "Negaliu suteikti jums informacijos apie tai, kas gali nutikti ateityje, tačiau Senate plačiai priešinamasi projektui "Nord Stream-2"dėl jo galimo poveikio kai kurių labai pažeidžiamų Europos valstybių energetinei nepriklausomybei", — teigė senatorius.

  Kunsas pažymėjo, kad svarstomas klausimas dėl konkrečių sankcijų įmonėms įvedimo vykdomosios valdžios atsakomybės srityje.

  Vokietijos leidinys "Handelsblatt" antradienį, cituodamas diplomatinius sluoksnius Vašingtone, teigė, kad vasario arba kovo mėnesį JAV Kongresas gali priimti naują sankcijų paketą prieš "Nord Stream-2" projektą, kuris bus skirtas investuotojams ir įmonėms, gaunančioms dujas per vamzdyną.

  "Nord Stream-2" projektas apima dviejų dujotiekio vamzdynų, kurių bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų dujų per metus, tiesimą nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos.

  Dujotiekio tiesimui aktyviai priešinasi Ukraina, kuri baiminasi, jog praras pajamas iš Rusijos dujų tranzito, nemažai Europos šalių, įskaitant Lenkiją, Latviją ir Lietuvą, taip pat JAV, kurios siekia eksportuoti į Europą savo suskystintas gamtines dujas.

  Dujotiekį daugiausia remia Vokietija ir Austrija, kurios mano, kad projektas sustiprins Europos energetinį saugumą. Berlynas ir Viena taip pat atkreipia dėmesį į Rusijos, kaip tiekėjos, patikimumą. Rusija ne kartą pareiškė, kad "Nord Stream-2" yra tik komercinis projektas.

  JAV prezidentas Donaldas Trampas gruodžio 20 dieną patvirtino gynybos biudžetą 2020 metams, kuriame numatytos sankcijos "Nord Stream-2" ir "Turkish Stream" projektams. Vašingtonas reikalavo, kad rangovai nutrauktų statybas.

  Iš įmonių, kurios dalyvavo šiose statybose, JAV pareikalavo nedelsiant nutraukti darbą. Šveicarijos kompanija "Allseas" nedelsdama sustabdė savo dalyvavimą projekte.

  Anot Rusijos prezidento Vladimiro Putino, dujotiekio tiesimo ir paleidimo darbai turėtų būti baigti iki 2020 metų pabaigos arba iki kitų metų pirmojo ketvirčio. Jis pabrėžė, kad Maskva galės savarankiškai nutiesti dujotiekį, nepritraukdama užsienio partnerių, vienintelis klausimas yra laikas.

  Nord Stream-2
  © Sputnik /
  "Nord Stream-2"

  Dar šia tema

  Rusijos URM: nepaisant JAV spaudimo, "Nord Stream-2" bus užbaigtas
  Netoli "Nord Stream-2" pastebėtas Norvegijos inspekcinis laivas
  Tegai:
  sankcijos, JAV, Nord Stream-2

  Svarbiausios temos