10:18 2020 Vasario 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.0800
 • RUB68.6245
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Koronavirusas iš Kinijos: pasauliui gresia epidemija? (91)

  Ekspertas Džonas Makenzis sausio mėnesį Kinijos valdžios institucijų reakciją į viruso plitimą Uhane pavadino "peiktinu"

  VILNIUS, vasario 5 — Sputnik. Vyresnysis Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) ekspertas Džonas Makenzis apkaltino Kinijos valdžią tuo, kad ši nepakankamai greitai pranešė apie naujus koronaviruso atvejus Uhane protrūkio pradžioje, pranešė "Financial Times".

  Anksčiau Kinijos vadovybė ne kartą yra pareiškusi, kad valdžios institucijos laikosi atvirumo ir skaidrumo principo situacijoje su koronaviruso plitimu. PSO vadovas pažymėjo, kad šį kartą Kinijos valdžia atsižvelgė į visas klaidas ir palaikė Pekino veiksmus kovojant su epidemija.

  Makenzis sausio mėnesį Kinijos valdžios institucijų reakciją į viruso plitimą Uhane pavadino "peiktina". Anot jo, informacijos apie naujo tipo koronaviruso atvejų padažnėjimą protrūkio pradžioje trūkumas gali būti susijęs su tuo, kad sausį Uhane buvo surengti svarbūs politiniai susitikimai.

  "Turėjo būti daugiau (koronaviruso) atvejų, apie kuriuos mums nebuvo sakoma. Manau, kad jie kurį laiką bandė slėpti šiuos duomenis dėl keleto svarbių susitikimų, įvykusių Uhane, tačiau, manau, buvo labai prastos atskaitomybės ar labai prasto ryšio laikotarpis", — sakė Makenzis leidiniui.

  Kartu ekspertas pabrėžė, kad apskritai Kinijos valdžia "labai greitai pranešė PSO apie tai, kad tai yra nauja liga".

  "Jie sugebėjo labai greitai izoliuoti virusą ir pasidalyti genomo seka, tačiau aš manau, kad kai kuriais klausimais, labiau susijusiais su visuomenės sveikata, jie, greičiausiai, buvo neįveikiami", — pridūrė jis.

  2019 metų  pabaigoje Kinijos valdžia pranešė apie pneumonijos protrūkį Uhane, Hubėjaus provincijoje. Susirgimą sukėlė naujas koronaviruso tipas — 2019-nCoV.

  Daugiausia susirgusių užregistruota Kinijoje, tačiau užsikrėtimo atvejų taip pat yra Rusijoje, Ispanijoje, Italijoje, Suomijoje, Indijoje, Britanijoje, Pietų Korėjoje, Kambodžoje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose, Japonijoje, JAV, Singapūre, Tailande, Kanadoje, Nepale, Vietname, Prancūzijoje, Australijoje, Malaizijoje, Vokietijoje, Šri Lankoje ir Filipinuose.

  Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) koronaviruso 2019-nCoV protrūkį pripažino tarptautinio lygio ekstremalia padėtimi.

  Naujasis koronavirusas: geografija, simptomai ir prevencija
  © Sputnik /
  Naujasis koronavirusas: geografija, simptomai ir prevencija
  Temos:
  Koronavirusas iš Kinijos: pasauliui gresia epidemija? (91)

  Dar šia tema

  Lietuviai sukūrė mobiliąją programėlę apie koronavirusą
  Kinijoje mirusių nuo koronaviruso skaičius pasiekė 425 žmones
  Dėl koronaviruso Kinija ir Lietuva keisis informacija per "karštąją liniją"
  Tegai:
  Pasaulio sveikatos organizacija (PSO), koronavirusas, Kinija

  Svarbiausios temos