01:36 2020 Vasario 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.0800
 • RUB68.6245
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Pasak Rusijos ambasadoriaus Lenkijoje Sergejaus Andrejevo, apie "Rusijos grėsmę" nuolat skelbiama Lenkijos politinėje-informacinėje erdvėje, o tai negali nepaveikti pasaulio suvokimo ir žmonių nusiteikimo

  VILNIUS, vasario 5 — Sputnik. Logika turėtų pasufleruoti lenkams, kad jokios grėsmės iš Maskvos pusės nėra, tačiau "Rusijos grėsmės" tema nuolatos stiprėja ir tai daro įtaką žmonių požiūriui, pareiškė Rusijos ambasadorius Lenkijoje Sergejus Andrejevas.

  "Aš negaliu spręsti, kiek žmonės Lenkijoje iš tikrųjų tiki ar netiki Rusijos užpuolimo grėsme. Atrodo, kad elementari logika turėtų jiems pasufleruoti, kad Rusija neturi nei tam priežasties, nei tokių ketinimų. Tačiau "Rusijos politinės grėsmės" tema nuolat stiprėja Lenkijos politinėje-informacinėje erdvėje, ir tai negali nepaveikti pasaulio suvokimo ir žmonių nusiteikimo", — cituoja Andrejevą RIA Novosti.

  Lenkijos ir Baltijos šalių valdžios nuolat tvirtina, kad Rusija kelia rimtą "grėsmę" jų šalims. Ankstesniame VSD pranešime buvo išdėstyti tokio pat pobūdžio teiginiai. Tuomet specialiosios tarnybos pareiškė, kad Rusijos specialiosios tarnybos stengiasi "įdarbinti Lietuvos piliečius", o Lietuvos politiniai ir visuomenės veikėjai, palaikantys ryšius su Rusijos Federacija ir Baltarusija arba turintys ten giminaičių "dažnai patenka į Kremliaus akiratį".

  Daugelis ekspertų mano, kad Vakarų šalys naudojasi isterija apie "Rusijos grėsmę" kaip priedanga įgyvendindamos savo planus, ypač siekdamos pritraukti NATO ginklus ir kontingentus prie Rusijos Federacijos sienų.

  Rusijos vadovybė ne kartą pabrėžė, kad Maskva nesiruošia niekam pulti ir kad Vakarų karinio bloko šalys naudojasi kalbomis apie "galimą Rusijos agresiją" ir kursto antirusišką isteriją.

  Dar šia tema

  Lenkų profesorė įvardijo neapykantos Rusijai ištakas
  VSD paskelbė naują grėsmių Lietuvai vertinimą: didžiausios "grėsmės" — Kinija ir Rusija
  Juknevičienė didžiausia grėsme Lietuvos saugumui laiko Karbauskį ir Skvernelį
  Tegai:
  "Rusijos grėsmė", Rusija, Lenkija

  Svarbiausios temos