07:31 2020 Vasario 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Anksčiau Donaldo Trampo administracija paskelbė užduotį pagreitinti Mėnulio programą ir 2024 metais siųsti žmogų į Mėnulį

  VILNIUS, vasario 5 — Sputnik. JAV prezidentas Donaldas Trampas kreipėsi į Kongresą prašydamas finansuoti amerikiečių vykdomų skrydžių į Mėnulį ir Marsą programą, praneša RIA Novosti.

  "Aš prašau Kongreso visiškai finansuoti "Artemidės" programą ir užtikrinti, kad dar vienas vyras ir pirmoji moteris Mėnulyje būtų Amerikos astronautai, kad Amerika būtų pirmoji šalis, kuri iškels savo vėliavą Marse", — Trampas sakė kreipdamasis į Kongresą dėl padėties šalyje.

  Anksčiau Donaldo Trampo administracija paskelbė užduotį pagreitinti mėnulio programą ir 2024 metais siųsti žmogų į Mėnulį. Prieš tai NASA planavo tai padaryti iki 2028 metų.

  Atnaujinta mėnulio programa buvo pavadinta graikų deivės "Artemidės", kurios vardas buvo suteiktas ankstesnei Amerikos mėnulio programai, kurios metu 1969 metų liepą pirmasis žmogus nusileido Mėnulyje, garbei.

  2019 metų birželio mėnesį NASA oficialiai paprašė papildomų 1,6 milijardų dolerių paleisti "Artemidę", nes NASA vadovas Džimas Bidenšteinas pasiskundė dėl mažo "pradinio įnašo".

  Rugpjūtį JAV viceprezidentas Maikas Pensas paskelbė, kad nauja raketa, kuri astronautus pristatys į Mėnulio orbitą, turėtų būti visiškai surinkta iki 2019 metų pabaigos.

  Dar šia tema

  Kinijos URM apkaltino JAV keliant paniką dėl koronaviruso
  Senatorius: JAV kongresas prieš "Nord Stream-2"
  Tegai:
  kosmosas, Mėnulis, Donaldas Trampas, JAV

  Svarbiausios temos