14:57 2020 Liepos 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1329
 • RUB80.1470
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Rugsėjį JAV neišdavė vizų 18 diplomatų iš Rusijos, norinčių dalyvauti dabartinėje JT Generalinės asamblėjos sesijoje

  VILNIUS, vasario 5 — Sputnik. Reikėtų išspręsti klausimą dėl Amerikos vizų išdavimo įvairių šalių diplomatams, ketinantiems dalyvauti JT darbe Niujorke, praneša RIA Novosti su nuoroda į JT generalinį sekretorių Antonijų Guterešą.

  Anot jo, nepaprastai svarbu sukurti "sklandžią vizų išdavimo sistemą".

  "Yra situacijų, kai dėl nacionalinio saugumo priežasčių gali būti pasiteisinimas dėl kokių nors apribojimų. Tačiau tai, ką mes matome, turėtų būti normalizuota — mums reikia normalių JT veikimo sąlygų, o tai reiškia, kad vizos turi būti išduodamos reguliariai", — pasakė Guterašas.

  Rugsėjį JAV neišdavė vizų 18 diplomatų iš Rusijos, norinčių dalyvauti dabartinėje JT Generalinės asamblėjos sesijoje, įskaitant delegacijų narius, dirbančius Pirmajame ir Šeštajame organizacijos komitetuose, kurie atitinkamai spręs nusiginklavimo ir teisinius klausimus.

  Rusijos Federacijos nuolatinio atstovo pirmasis pavaduotojas organizacijoje Dmitrijus Polianskis, atsižvelgdamas į tai, JAV vizų politikos pagrindu pasiūlė atidėti Pirmojo komiteto sesijas iš Niujorko į Vieną ar Ženevą.

  Be to, JAV taiko diplomatų judėjimo apribojimus kai kuriose valstijose. Visų pirma, liepos viduryje JAV smarkiai apribojo daugiau nei 10 Niujorke gyvenančių Irano diplomatų ir jų šeimų judėjimo laisvę.

  Paskutinis toks atvejis fiksuotas, kai kai atsisakyta išduoti vizą Irano užsienio reikalų ministrui Mohammadui Javadui Zarifui po incidento su generolo Kasemo Soleimanio nužudymu. Irano užsienio reikalų ministras norėjo atvykti į JT dalyvauti Saugumo tarybos posėdyje.

  JAV, kaip šalis, kurioje yra JT, privalo pateikti vizas visiems JT valstybių narių diplomatams, nors šio įsipareigojimo periodiškai nepaisoma. Anksčiau Zarifas gaudavo Amerikos vizą kelionei į JT, tačiau jo judėjimas JAV buvo griežtai kontroliuojamas.

  Dar šia tema

  PSO ekspertas: Kinija epidemijos pradžioje nuslėpė koronaviruso atvejus
  Pelosi suplėšė Trampo kalbą Kongrese — video
  Tegai:
  viza, JAV, JT Generalinė Asamblėja

  Svarbiausios temos