07:19 2020 Vasario 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Anot Donaldo Trampo padėjėjo nacionalinio saugumo klausimais Roberto O'Brieno, JAV administracija ruošiasi "kalbėtis su rusais"

  VILNIUS, vasario 5 — Sputnik. JAV prezidento padėjėjas nacionalinio saugumo klausimais Robertas O'Brienas paskelbė apie artėjančią ginklų kontrolės derybų tarp Vašingtono ir Maskvos pradžią, praneša RIA Novosti.

  "Turime  priešintis rusams, tačiau tuo pat metu, manau, netrukus pradėsime derybas ginklų kontrolės ir branduolinės energetikos klausimais, o tai svarbu visam pasauliui, ne tik JAV ir Rusijai", - sakė jis Vašingtone.

  Anot O'Brieno, JAV administracija ruošiasi "kalbėtis su rusais".

  "Mes norime padaryti viską, kas nuo mūsų priklauso, kad palaikytume puikius santykius su Rusija", - pridūrė jis.

  Trampo patarėjas pažymėjo, kad prieš 75 metus sovietų ir Amerikos kariuomenės būriai susitiko Elboje po "šimtmečio mūšio, o gal pagrindinio mūšio istorijoje".

  "Rusijos ir Amerikos kariuomenė paspaudė rankas per upę, ir mes pasiekėme  didelę pergalę su Rusija kaip su savo sąjungininku“, - sakė jis.

  Maskva "už"

  Anksčiau Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas sakė, kad Rusija yra pasirengusi prasmingam dialogui su Amerika, įskaitant strateginio stabilumo srityje.

  Jis pažymėjo, kad žmonija „vėl atsidūrė prie pavojingos ripos“: daugėja regioninių konfliktų, auga terorizmo ir ekstremizmo grėsmės, naikinama ginklų kontrolės sistema.

  Pernai JAV pasitraukė iš INF sutarties, kaltindamos Rusiją šio susitarimo nesilaikymu. Maskva atmetė šias pretenzijas. Kitų metų vasario mėnesį baigsis Strateginės ginkluotės mažinimo sutarties (START-III) galiojimas, o Vašingtonas dar neapsisprendė jos pratęsti.

  Dar šia tema

  Putinas atskleidė, kokiais tempais auga Rusijos ginklų eksportas
  JAV admirolas paragino imti pavyzdį iš Rusijos karinėje srityje
  Naujausio nuotoliniu būdu valdomos ginklų stoties modulio "AU-220M" bandymai — video
  JAV dislokavo naujas mažos galios branduolinio povandeninio laivo kovines galvutes
  JAV nori įtraukti Kiniją į derybas su Rusija dėl branduolinių ginklų
  Tegai:
  ginklų kontrolė, ginklai, Rusija, JAV

  Svarbiausios temos