23:06 2021 Balandžio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.2051
 • RUB92.2786
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Anot viceadmirolo, šiuo atžvilgiu JAV karinio jūrų laivyno karo laivus ir povandeninius laivus ruošti operacijoms darosi vis sunkiau

  VILNIUS, vasario 6 — Sputnik. Dėl Rusijos povandeninių laivų aktyvumo rytinė JAV pakrantė nustojo būti "saugiu prieglobsčiu" Amerikos laivynui. Tai pareiškė JAV jūrų pajėgų viceadmirolas Endriu "Vudis" Liuisas, praneša "The Drive".

  Pasak jo, dėl sudėtingesnių ir ramesnių Rusijos povandeninių laivų dislokavimo JAV karinis jūrų laivynas nebelaiko Atlanto vandenyno savo "neginčijamo" viešpatavimo zona.

  © Sputnik / The Ministry of Defence of the Russian Federation

  Jis pridūrė, kad priešas pradėjo naudoti karinę techniką su "pražūtingesnėmis ginklų sistemomis".

  "Mūsų laivai nebegali tikėtis, kad bus saugiame prieglobstyje rytinėje pakrantėje ar bent jau galės netrukdomai kirsti Atlanto vandenyną, kad galėtų veikti kitur", — sakė jis JAV jūrų instituto susitikime ir Strateginių ir tarptautinių studijų centru.

  Anot jo, naujoji realybė yra tokia, kad kai tik jūreiviai paliks Norfolką, kur yra pagrindinė JAV karinio jūrų laivyno Atlanto flotilės jūrų bazė, jie veiks nesaugioje zonoje.

  Viceadmirolas pažymėjo, kad Rusijos laivyno povandeniniai laivai patruliuoja Atlanto vandenyne "bet kuriuo metu".

  Jis pažymėjo, kad povandeninių laivų aktyvumas pastaraisiais metais labai padidėjo. Tuo pačiu, kariškiai nepateikė jokių konkrečių duomenų apie Rusijos karinės technikos dislokavimą netoli JAV pakrantės.

  Viceadmirolas pridūrė, kad Maskvos veikla neapsiriboja povandeniniais laivais. Jis priminė, kad praėjusių metų gruodį Pentagonas aktyviai stebėjo žvalgybinio laivo "Viktoro Leonovo" judėjimą iš JAV krantų.

  Anot jo, jo manevrai sukėlė "tam tikrą sąmyšį" tarp kariškių. Straipsnio autorius pažymėjo, kad iš šio kranto apsaugos tarnybos jokių įrodymų nepateikė.

  Anot viceadmirolo, šiuo atžvilgiu JAV karinio jūrų laivyno karo laivus ir povandeninius laivus ruošti operacijoms darosi vis sunkiau.

  Dar šia tema

  Ekspertas: net Lietuvos rinkoje niekas negali konkuruoti su Rusijos SGD
  Spalį Rusija tapo antra pagal dydį JAV naftos tiekėja
  Tegai:
  povandeninis laivas, Rusija, JAV

  Svarbiausios temos