17:17 2020 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0840
 • RUB70.7943
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Koronavirusas iš Kinijos: pasauliui gresia epidemija? (101)

  Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovė pranešė, kad Kinijos valstybinis sveikatos komitetas ir Uhano sveikatos komitetas kasdien rengia informacinius pranešimus ir teikia visą reikiamą informaciją

  VILNIUS, vasario 6 — Sputnik. Kinija laikosi atviro ir atsakingo požiūrio koronaviruso plitimo situacijoje, operatyviai dalijasi informacija, todėl gandais, kurie yra blogesni už patį virusą, nereikėtų tiktėti, sakė ketvirtadienį Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Hua Čunjing (Hua Chunying) trumposios spaudos konferencijos metu.

  Po pneumonijos protrūkio, kurį sukėlė naujo tipo koronavirusas, ir žaibiško jo plitimo, žiniasklaida pradėjo abejoti, ar Kinijos valdžia pateikia tikslius statistinius duomenis apie aukų ir užkrėstų asmenų skaičių. Dieną prieš tai vyresnysis PSO ekspertas Džonas Makenzis apkaltino Kinijos valdžią nepakankamai greitai pranešus apie naujus koronaviruso atvejus Urhane protrūkio pradžioje.

  "Mes atkreipėme dėmesį į kai kuriuos gandus ir melus dėl protrūkio situacijos, kurie yra baisesni nei pats virusas. Tikriausiai pastebėjote, kad PSO generalinis direktorius neseniai išreiškė viltį, kad visos šalys netikės gandais ir jų neskleis", — cituoja diplomatę RIA Novosti.

  Ji pridūrė, kad "kai kuriose šalyse atitinkamos vyriausybės įstaigos taip pat jau imasi veiksmų, kad tie, kurie fabrikuoja ir skleidžia gandus, atsakytų už tai".

  Ji pranešė, kad Kinijos valstybinis sveikatos komitetas ir Uhano sveikatos komitetas kasdien rengia informacinius pranešimus ir teikia visą reikiamą informaciją.

  "Kinijos atsakingą požiūrį, atvirumą ir skaidrumą, taip pat ryžtingas ir rimtas kovos su ligos plitimu priemones pripažino visa tarptautinė bendruomenė", — pridūrė ji.

  Kinijos vadovybė ne kartą yra pareiškusi, kad valdžios institucijos laikosi atvirumo ir skaidrumo principo koronaviruso plitimo situacijoje. PSO vadovas taip pat ne kartą pažymėjo, kad šį kartą Kinijos valdžia atsižvelgė į visas klaidas ir palaikė Pekino veiksmus kovojant su epidemija.

  Naujasis koronavirusas: geografija, simptomai ir prevencija
  © Sputnik /
  Naujasis koronavirusas: geografija, simptomai ir prevencija
  Temos:
  Koronavirusas iš Kinijos: pasauliui gresia epidemija? (101)

  Dar šia tema

  SAM: ištirtuose mėginiuose koronaviruso nerasta
  PSO ekspertas: Kinija epidemijos pradžioje nuslėpė koronaviruso atvejus
  Nuo butelių iki dujokaukių: neįprastos kaukės "apsaugai" nuo koronaviruso
  Tegai:
  koronavirusas, Kinija

  Svarbiausios temos