00:15 2020 Vasario 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.0800
 • RUB68.6245
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (269)

  Tikimasi, kad linijinė dujotiekio dalis bus visiškai paruošta iki liepos mėnesio, bandymai ir užpildymas dujomis užtruks dar apie du mėnesius, ir jau šių metų rugsėjį "Nord Stream-2" galima bus paleisti

  VILNIUS, vasario 6 — Sputnik. Danijos energetikos agentūra (DEA) su "Nord Stream 2 AG" aptaria dujotiekio Nord Stream-2" statybos užbaigimo galimybes, pranešė departamento spaudos tarnybos vadovas Ture Falbe-Hansen. Kalbama apie vamzdžių klojimo leidimo papildymą, kurio dėka likusius darbus gali atlikti Rusijos laivai.

  Apie projekto užbaigimo galimybes svarsto RIA Novosti autorius Aleksandras Lesnych.

  Minų laukas

  Po to, kai gruodžio pabaigoje Vašingtonas įvedė sankcijas "Nord Stream-2", Šveicarijos rangovas "Allseas" nutraukė vamzdžių tiesimą Baltijos jūroje. Dujotiekis yra paruoštas 94 proc. — belieka suvirinti ir nuleisti tik 160 kilometrų vamzdžių.

  Matyt, "Allseas" prie projekto negrįš — sausio pabaigoje "Gazprom" valdybos pirmininko pavaduotoja Jelena Burmistrova paskelbė, kad vamzdyną "užbaigs Rusijos pusė".

  Aktyvumas statybų rajone rodo darbų atnaujinimą — sausio 16 dieną atvyko daugiafunkcinis laivas "Strill Explorer". Dvi nuotoliniu būdu valdomos povandeninės transporto priemonės turi įrangą trimatėms fotogrammetrijoms ir kitiems geofizikiniams tyrimams atlikti.

  Vėliau "Nord Stream-2" patvirtino, kad laivas vykdė tyrimus dujotiekio trasoje. Pasak Falba-Hanseno iš DEA, jo agentūra kasdien gauna informaciją iš "Strill Explorer".

  Ekspertai tikri: visa tai sustiprina "Nord Stream-2" poziciją DEA. Faktas yra tas, kad nuo Antrojo pasaulinio karo laikų Baltijos jūroje liko daugybė bombų, sviedinių ir minų. Danija, pagrįstai bijodama atsitiktinio detonavimo, kaip vienos iš "Nord Stream-2" statybos sąlygų, reikalavo, kad vamzdžių klojimo laivas turėtų modernią dinaminio padėties nustatymo (DP) sistemą.

  Tokios sistemos yra integruotos į laivo valdymo grandinę ir veikia automatiškai, remiantis įvairių jutiklių rodmenimis, taip pat informacija iš palydovų. Dėl to sraigto ir variklio kompleksas tiksliai laiko laivą tam tikrame taške esant bet kokioms bangoms, srovei ir vėjui. Štai kodėl "Allseas" kažkada buvo pasirinkta rangovu: šveicarai turi visą reikiamą įrangą.

  Rusijoje yra tik vienas vamzdžių klotuvas su dinaminės padėties nustatymo sistema — "Akademik Čerskij". Tačiau dėl šio laivo buvo sudaryta sutartis dėl projekto "Sachalin-3" — ties Kirinskij ir Južnokirinskij telkiniais. Jo dalyvavimas statant "Nord Stream-2" praktiškai neįmanomas.

  Tandemas prieš sankcijas

  Todėl vienintelė galimybė užbaigti projektą be užsienio rangovų yra naudoti dvi vamzdžių klojimo baržas — "Fortuna" ir "Defender", priklausančias "Mežregiontruboprovodstroj" (MRTS).

  Būtent "Fortuna" prieš dvejus metus nutiesė pirmuosius "Nord Stream-2" kilometrus Rusijos teritoriniuose vandenyse. Problema ta, kad ji, kaip ir "Defender", neturi dinaminės padėties nustatymo sistemos. Taigi formaliai abu laivai neatitinka Danijos reikalavimų.

  Tačiau "Nord Stream 2 AG" ekspertai pasiūlė vamzdžių klojimo baržas naudoti kartu su laivais, kuriuose įrengtos dinaminės padėties nustatymo sistemos. "Kamara" sudarys tandemą su "Fortuna", o "Mustang" — su "Defender".

  Ši schema visiškai užtikrins reikiamą padėties nustatymo tikslumą. Sausio pradžioje "Nord Stream 2 AG" Danijos aplinkos apsaugos agentūrai (DEPA) pateikė prašymą papildyti spalį išduotą SP-2 statybos leidimą dėl galimybės naudoti tokius jūrinius tandemus.

  Kadangi Kopenhaga priėmė paraišką svarstyti ir pradėjo konstruktyvias derybas su projekto operatoriumi, tikimybė gauti teigiamą rezultatą yra gana didelė. Tai patvirtina ir tas faktas, kad "Kamara" inkarų žvalgybos tarnyba neseniai atvyko į Vokietijos Mukrano uostą, kuris yra "Nord Stream-2" statybos bazė.

  Pasak ekspertų, leidimas tęsti statybą naudojant Rusijos laivus bus išduotas kovo mėnesį. Vamzdžių klojimo greitis pagal tokią technologinę schemą yra apie pusantro kilometro per dieną. Tai reiškia, kad linijinė dujotiekio dalis bus visiškai paruošta iki liepos mėnesio. Bandymai ir užpildymas dujomis — dar apie du mėnesiai, ir rugsėjį "Nord Stream-2" galima bus paleisti eksploatacijai.

  Nord Stream-2
  © Sputnik /
  "Nord Stream-2"
  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (269)

  Dar šia tema

  Austrija priešinasi sankcijoms prieš "Nord Stream-2"
  Ekspertas: JAV negalės priversti Europos atsisakyti "Nord Stream-2"
  Vokietijos žiniasklaida paaiškino, kodėl pasaulis negali išsiversti be Rusijos
  Žiniasklaida papasakojo apie naujas JAV sankcijas "Nord Stream-2"
  Tegai:
  Rusija, Danija, Nord Stream 2 AG, Nord Stream-2 statyba, Nord Stream-2

  Svarbiausios temos