00:40 2020 Vasario 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.0800
 • RUB68.6245
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Skrydžių vadovų operatyvinių veiksmų ir efektyvaus automatizuotos skrydžių valdymo sistemos veikimo dėka pavyko išvesti orlaivį iš Sirijos oro gynybos smūgio zonos ir saugiai nukreipti į artimiausią alternatyvųjį aerodromą Hmeimimo bazėje

  VILNIUS, vasario 7 — Sputnik. Lėktuvas su 172 keleiviais vos neatsidūrė po Sirijos oro gynybos ugnimi, kai buvo atremtas Izraelio išpuolis netoli Damasko. Dėl to lėktuvas buvo nukreiptas į Rusijos Hmeimimo oro bazę, prraneša RIA Novosti su nuoroda į Rusijos gynybos ministerijos atstovą Igorį Konašenkovą.

  Anot generolo, apie 14:00 val. ketvirtadienį keturi Izraelio naikintuvai F-16, nepatekę į Sirijos oro erdvę, Damasko pakraštyje surengė netikėtą išpuolį su aštuoniomis raketomis "oras – žemė".

  Konašenkovas pridūrė, kad Sirijos vyriausybės kariuomenė aktyviai naudojosi priešlėktuvinės priešraketinės gynybos sistemomis, kad atremtų Izraelio išpuolius.

  Tuo metu Damasko tarptautinio oro uosto rajone skrido keleivinis lėktuvas "Airbus-320" su 172 keleiviais. Anot Konašenkovo, tik oro erdvės skrydžių vadovų operatyvinių veiksmų ir efektyvaus automatizuotos skrydžių valdymo sistemos veikimo dėka pavyko išvesti orlaivį iš Sirijos oro gynybos smūgio zonos ir saugiai nukreipti į artimiausią alternatyvųjį aerodromą Hmeimimo bazėje.

  Generolas pabrėžė, kad visame pasaulyje keleiviniai skrydžiai vyksta žinomuose aukščio ešelonuose, kuriuos aiškiai mato Izraelio radaro sistemos. Jis pridūrė, kad Izraelio radarai gerai mato oro situaciją Damasko oro uosto srityje.

  "Taigi Izraelio generalinio štabo vykdomos karinės operacijos ore, prisidengiant civiliais orlaiviais su keleiviais, kad būtų uždengtos ar užblokuotos Sirijos oro gynybos pajėgų reakcijos, tampa būdingu Izraelio oro pajėgų bruožu", — sakė Konašenkovas.

  Jis apgailestavo, kad "panašios Izraelio strategų operacijos" vykdomos nepaisant šimtų nekaltų civilių gyvybių.

  Mėnesį anksčiau, sausio 11 dieną, Irano kariuomenė numušė ukrainietišką "Boeing 737-800" su 176 žmonėmis.

   

  Dar šia tema

  Nufilmuota, kaip nusileidžia lėktuvas su degančiu varikliu
  Nufilmuota, kaip Teherane sudužo Ukrainos keleivinis lėktuvas
  Stambulo oro uoste lėktuvas nuslydo nuo tako ir perlūžo į tris dalis
  Tegai:
  oro gynybos sistemos, Sirija

  Svarbiausios temos