22:43 2020 Vasario 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Koronavirusas iš Kinijos: pasauliui gresia epidemija? (92)

  Penktadienio ryto duomenimis, užsikrėtusiųjų koronavirusu skaičius perkopė 31 tūkst., beveik penki tūkstančiai jų yra sunkios būklės

  VILNIUS, vasario 7 — Sputnik. Kinijoje mirčių nuo koronaviruso skaičius pasiekė 636, užsikrėtusiųjų skaičius viršijo 31 tūkst., penktadienį praneša Kinijos Nacionalinė sveikatos komisija.

  Per parą Kinijoje buvo užfiksuoti dar 3 143 nauji susirgimo atvejai, daugiau kaip 4 800 žmonių yra sunkios būklės, mirė 73 žmonės. Pasveikę 387 pacientai buvo išleisti iš ligoninių.

  Iš viso užsikrėtusiųjų skaičius pasiekė 31 161. Koronavirusas pareikalavo 636 gyvybių.

  Papildomos kontrolės priemonės

  Lietuvoje šiuo metu nenustatyta patvirtintų naujojo koronaviruso infekcijos atvejų.

  Merginos su medicinėmis kaukėmis
  © Sputnik / Александр Кондратюк

  Savaitės pradžioje Vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotojas Deividas Matulionis susitiko su Kinijos ambasadoriumi Lietuvoje Shen Zhifei ir paprašė Kinijos ambasadoriaus reguliariai informuoti Lietuvos institucijas apie aktualią situaciją, susijusią su koronaviruso plitimu. Nuspręsta įsteigti karštą liniją tarp Kinijos ambasados Lietuvoje ir Lietuvos Užsienio reikalų ministerijos bei Sveikatos apsaugos ministerijos greitam apsikeitimui aktualia informacija.

  Sveikatos apsaugos ministerijos Ekstremalių situacijų operacijų centras aktyviai imasi prevencinių veiksmų, įvestos papildomos prevencinės priemonės Vilniaus oro uoste.

  Kol kas daugiausia susirgusių yra Kinijoje, tačiau užsikrėtimo atvejų taip pat yra Rusijoje, Ispanijoje, Italijoje, Suomijoje, Indijoje, Britanijoje, Pietų Korėjoje, Kambodžoje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose, Japonijoje, JAV, Singapūre, Tailande, Kanadoje, Nepale, Vietname, Prancūzijoje, Australijoje, Malaizijoje, Vokietijoje, Šri Lankoje ir Filipinuose.

  Sausio pabaigoje Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) protrūkį pripažino tarptautine krize. Manoma, kad virusas išplito iš egzotinių laukinių gyvūnų turgaus Uhano mieste centrinėje Kinijos dalyje.

  Naujasis koronavirusas: geografija, simptomai ir prevencija
  © Sputnik /
  Naujasis koronavirusas: geografija, simptomai ir prevencija
  Temos:
  Koronavirusas iš Kinijos: pasauliui gresia epidemija? (92)

  Dar šia tema

  PSO ekspertas: Kinija epidemijos pradžioje nuslėpė koronaviruso atvejus
  Kinijos URM paragino netikėti gandais apie koronavirusą
  Nuo butelių iki dujokaukių: neįprastos kaukės "apsaugai" nuo koronaviruso
  Tegai:
  koronavirusas

  Svarbiausios temos