02:36 2020 Vasario 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.0816
 • RUB68.9685
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Rusijos užsienio reikalų ministerija tuo pačiu fiksuoja diskriminacinį požiūrį ir į Prancūzijoje dirbančius Rusijos žurnalistus

  VILNIUS, vasario 7 — Sputnik. Pastaruoju metu vis dažniau pasitaiko nepagrįstai ilgos Rusijos žurnalistų patikros kelionių Europos Sąjungoje metu atvejų, praneša RIA Novosti su nuoroda į Rusijos užsienio reikalų ministerijos parengtą žmogaus teisių padėties atskirose šalyse ataskaitą.

  "Pastaruoju metu padažnėjo nepagrįstai ilgai trunkantys Rusijos žurnalistų patikrinimai, kuriuos vykdo policijos ir pasienio tarnybos per keliones ES. Tokie patikrinimai taikomi RIA Novosti žurnalistams", — rašoma dokumente.

  Taip pat Rusijos užsienio reikalų ministerija fiksuoja diskriminacinį požiūrį į Prancūzijoje dirbančius Rusijos žurnalistus.

  Visų pirma, ataskaitoje pažymima, kad per 2017 metais už Prancūzijos prezidento rinkimus Rusijos žiniasklaidos Sputnik Prancūzija ir "RT" korespondentai nebuvo akredituoti į priešrinkiminį Emanuelio Makrono štabą, o jį išrinkus į prezidento pareigas, Prancūzijos užsienio reikalų ministerija nepratęsė jų akreditacijos, nepaisant šios žiniasklaidos kreipimųsi ir visų būtinų formalumų laikymosi.

  "Šiose agentūrose dirbantys Rusijos žurnalistai ir toliau jaučia šį diskriminacinį Prancūzijos valdžios požiūrį. Eliziejaus rūmai ir Prancūzijos užsienio reikalų ministerija reguliariai atsisako akredituoti dviejų nurodytų agentūrų atstovus (įskaitant "RT" įrašų agentūrą agentūrą "Ruptly"). Sputnik Prancūzija redakcija "atribota nuo valstybinių institucijų informacinių pranešimų", — rašoma pranešime.

  Rusijos žiniasklaidos priespauda Baltijos šalyse

  Baltijos šalių valdžios institucijos sistemingai kenkia Rusijos žiniasklaidai. Lietuvoje liepos mėnesį teismas nusprendė užblokuoti prieigą prie Sputnik Lietuva respublikos teritorijoje. Maskva sukritikavo Lietuvos veiksmus.

  Rusijos žurnalistų sąjungos vadovas Vladimiras Solovjovas sakė, kad Lietuva nusprendė "atsikratyti Sputnik", nes tai, ką agentūra transliuoja, prieštarauja pagrindinių vietinių kanalų politikai". Liepos pabaigoje LRTK priėmė sprendimą iki rugpjūčio 1-osios atnaujinti prieigą prie Sputnik Lietuva interneto svetainės.

  Rusija ne kartą pabrėžė, kad Lietuvos valdžios institucijų veiksmai šiurkščiai pažeidžia tarptautinę teisę. Rusijos Federacijos užsienio reikalų ministerija pažymėjo, kad Sputnik susidūrė su "atviru persekiojimu" Lietuvoje, nepaisant to, kad agentūra veikia, visiškai laikydamasi įstatymų ir aukštų žurnalistikos standartų.

  Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse
  © Sputnik /
  Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse

  Dar šia tema

  Grybauskaitės patarėjas kaltina LVŽS vadovą "Kremliaus interesų paisymu"
  Rusija neleido įvežti į Lietuvą 15 tonų šaldytos žuvies
  Tegai:
  Prancūzija, ES, žodžio laisvė, Rusijos žiniasklaida, Rusija

  Svarbiausios temos